Gaziantep ÖDP'den Burç Ormanlarında 1 Eylül Barış Pikniği

Gaziantep ÖDP'den Burç Ormanlarında 1 Eylül Barış Pikniği

Gaziantep ÖDP'den Burç Ormanlarında 1 Eylül Barış Pikniği

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Gaziantep il örgütü dün Burç ormanlık alanında 1 Eylül Dünya Barış gününü kutladı ve piknik düzenledi.
 
.Geçtiğimiz günlerde Gaziantep Valiliği tarafından 30 gün süreyle açık alanlardaki basın açıklaması, yürüyüş ve gösteriler yasaklandı. Bu yasağa karşı Antep ÖDP üyeleri, şehrin dışında bulunan ve piknik için hafta sonları halkın çoğunluğunun tercih ettiği Burç Ormanları'nda 1 Eylül Dünya Barış gününü dayanışma pikniği düzenleyerek kutladı. 
 
 Yoğun katılımın olduğu etkinlik çevre temizliği ile başladı. Piknik alanını temizleyen ÖDP üyeleri etkinliğe kahvaltıyla devam etti. Antep' te Dünya Barış günü, Davul zurna eşliğinde Halaylarla, oyunlarla, türkülerle dayanışma pikniği eşliğinde sürdü. Gaziantep ÖDP il başkanı Remzi Kurtulmuş ve İlçe yöneticisi Mustafa Kemal konuşma yaptı. Pikniğin her yıl düzenlendiğine vurgu yapan Mustafa Kemal "Gaziantep Özgürlük ve Dayanışma Partisi olarak her yıl yaptığımız geleneksel dayanışma pikniğimizde buluştuk. Bu gibi etkinliklerimizi arttırmayı planlıyoruz" dedi. 1 Eylül Dünya Barış gününe vurgu yapan Mustafa Kemal, hayatın her alanında  birlikteliği, dayanışmayı barışla örmek için mücadele edeceklerini söyledi.
 
Dünya Barış günü ve dayanışma pikniği hakkında Gaziantep il başkanı Remzi Kurtulmuş ise günün anlam ve önemine vurgu yaparak " Bugün Dünya Barış Günü. Her zaman barışı, özgürlüğü ve dayanışmayı yükseltmek için mücadele edeceğiz. Bugün Suriye'de çocuklar ölüyor, Yemen'de çocuklar ölüyor, eğer bizler barış için bir şeyler yapmazsak daha fazla çocuk ölecek. Buna engel olmanın tek yolu ise  örgütlü mücadele ve dayanışmadır" diye konuştu. 
ÖDP'nin Dayanışma pikniği akşam 17:00'de yine parti üyelerinin çevre temizliği ile son buldu.
Mahmut Derman Tutar 
2.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz