Gaziantep NAKSAN Davası sona erdi...Bırakılmadılar

Gaziantep NAKSAN Davası sona erdi...Bırakılmadılar

Gaziantep NAKSAN Davası sona erdi...Bırakılmadılar

Gaziantep NAKSAN Davasının 2. gününde tanık beyanlarının ardından Taner ve Cahit Nakıboğlu'na söz verildi. Her iki sanıkta tahliye ve beraatlarını talep etti. Duruşma savcısı zanlıların tutukluluk hallerinin devamını istedi. Mahkeme heyeti birazdan kararını açıklayacak. 

Savunmasını yapan Gaziantepli işadamı Cahit Nakıboğlu, savunmasında FETÖ ile bağı olmadığını ve FETÖ'nün para kasası olmadıklarını tam tersine babadan, dededen kalan arsaları satıp şirkete finans desteği sağladıklarını söyledi. Cahit Nakıboğlu, "14 çeşit hastalığım var. Damarlarım tıkalı. By-Pass olmam gerekiyor. Ölmekten değil felç olmaktan korkuyorum. Büyük oranda felç riskim var" dedi.

Taner Nakıboğlu ise savunmasında, tanık ifadeleri ile FETÖ bağının olmadığının ortaya çıktığını söyledi. Taner Nakıboğlu, "İl mütevellisinde yer alan İsrafil Çalışkan tanık olarak ifade verdi. Benim İl Mütevellisinde olmadığımı söyledi. Hakkımda ve hakkımızdaki iddialar tamamen belgesiz ve tanık ifadesi olmayan iddialardır. Bu nedenle tahliyemi ve beraatimi istiyorum" dedi. 

Mahkeme heyeti Taner Nakıboğlu ve Cahit Nakıboğlu’nun tutukluğunun devamına karar verdi. 

21.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Babadan dededen kalan arsaları satıp bu duruma gelmiş. Memleketin yarısını tapuladınız sizin sattığınızı gören olmamış. Tapu dairesinden daha sistemli tapu kozmik odanız olduğunu herkes biliyor. İsraile toprak finanmancıları sizi.
FREEDUN28 Şub 2018 09:51:27