Gaziantep Milletvekili Ekici Zor Zabdedildi

Gaziantep Milletvekili Ekici Zor Zabdedildi

Gaziantep Milletvekili Ekici Zor Zabdedildi

AKP’nin MHP ile uzlaşarak Meclis’e sunduğu 21 maddelik Anayasa Değişikliği teklifinin Meclis Anayasa Komisyon’daki görüşmelerinin 7. gününde ‘talimat’ tartışması yaşandı.CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici'i tartışma ortamında zor zabdedildi.

Anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü Anayasa Komisyonu bugün de tartışmalı başladı. Masaya çıkmaya yeltenerek AKP sıralarına gitmek isteyen CHP Gaziantep Milletvekili  Akif Ekici'ye CHP Grup Başkanvekilleri engel oldu.

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Anayasa’nın bir kişiden alınan talimatla değiştirilmek istendiğini kaydederek “Talimat aldım, yaparım diyorsun. Teslim edilmiş bir kişilik görüyorum burada. Bu ülkeyi bu hale getiremezsiniz. Hiç mi vicdanınız yok. Yazıklar olsun size” dedi. AKP’li vekiller Ekici’ye tepki gösterince komisyonda tansiyon yükseldi. Araya grup başkanvekillerinin girmesi sonucu tartışma daha fazla büyümeden sona erdi.

Öte yandan Anayasa Komisyonu’ndaki görüşmeler sırasında CHP, Anayasa teklifinin içeriğinin halk tarafından daha iyi anlaşılabilmesi amacıyla komisyon görüşmelerin TRT-3'den canlı yayınlanması için önerge sundu. Önerge, komisyonun AKP’li üyelerince reddedildi.

27.12.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
Sn Kocaman, çok muhteşem bir maç düşünmüşsün!... Bu maçın şenliği çok muhteşem olur ama maç çok kısa sürer... Niye dersen; maçın birinci dakikası bitmeden Şamil Tayyar, ' beşi bir yerde ' için ya kendi kendini sırt üstü yere atar , yada maç üç , beş dakika sürerse fatma hanıma rica eder, havlu attırır. Tam hakemi bulmuşsun!... Bu düdük çalmayı nerden çıkardın, hiç düdüğe gerek yok. Sen kaval çalmayı bilirsin , kavalını al gelde millet kaval sesine hasret kalmıştır, kaval senden, yel Allah'tan hep kendileri mi çalaçak, birazda sen çal!...!
ALİM29 Ara 2016 05:55:03
Sn. Ekici madem böyle bir marifetin varmış, bugüne kadar niye açıklamadın... Hazırlık benden gel Kamil Ocak Stadyumunda Şamil Tayyar ile bir yağsız çayır güreşi tertipleyelim Hakem Fatma Şahin olsun ancak, düdük bende olması şartı ile(!) Davullu, zurnalı bir güreş müsabakası tertipleyelim... Bütün organizasyon bana ait biletsiz bir maç görsün Antep(!) Galibe değil mağluba bir adet beşi bir yerde ödül vereceğim... Birde anket düzenleriz ,' bu maçta kimin sırtı yere gelir? ' diye O'nuda bilene bir TAY veririz !... Koskoca Gaziantep dururken, TBMM'de maç mı yapılır!?
Abdullah Sabri Kocaman29 Ara 2016 05:39:46