Gaziantep Mahkemesi Kararı Bozdu. 6 yaşındaki kıza cinsel taciz

Gaziantep Mahkemesi Kararı Bozdu. 6 yaşındaki kıza cinsel taciz

Gaziantep Mahkemesi Kararı Bozdu. 6 yaşındaki kıza cinsel taciz

 6 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 29 yıl hapis cezası istemi ile tutuklu yargılanan M.A.B.'ye indirim yapılarak verilen 11 yıl 8 ay hapis cezası Gaziantep İstinaf mahkemesi tarafından az bulanarak bozuldu. Mahkeme, yeniden yapılan yargılamada, mağdurun anne ve babasının şikayetlerini geri çekmesine karşın sanığı 15 yıl hapse çarptırdı.

Diyarbakır 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan M.A.B., 3 Mart 2017 tarihinde 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkilerini indirim sebebi kabul eden mahkeme, M.A.B.'nin cezasını 11 yıl 8 aya indirdi.

Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi’ne istinaf başvurusu yapıldı. Davayı değerlendiren 17’nci Ceza Dairesi, 31 Mayıs 2017 tarihinde yerel mahkemenin kararını bozdu.

ANNE VE BABASI ŞİKAYETÇİ OLMADI

Mağdur L.D. mahkemedeki ifadesinde, başından geçenleri anlatırken, küçük çocuğun anne ve babasının da ifadelerine başvuruldu. Mahkemede dinlenen baba S.D. ve anne Z.D., olayın doğru olduğunu, ancak sanıktan şikayetçi olmadıklarını söyledi.

CEZASI 15 YILA ÇIKTI

Kararını açıklayan Mahkeme, daha önce 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan sanık M.A.B.'yi bu kez suçun zorla ve tehditle işlendiğini belirterek 15 yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin de devamına hükmetti. Suçun tek delilinin mağdur ve annesinin ifadeleri olduğunu belirten mahkemenin gerekçeli kararında, "Çelişkili olmayan ifadelere göre fiilin rızaya dayanmaksızın, doğrudan doğruya sanığın uyguladığı cebirle gerçekleştiği şüphesizdir. Kaldı ki; 6 yaşında bir çocuğun, başka birisinin cebri olmadan kendi rızası ile böyle bir fiilin mağduru olduğunu kabul edebilmek mümkün değildir. Mağdurun anne ve babası şikayetten vazgeçmişseler de; mağdur avukatı Abdullah Zeytun'un şikayetten vazgeçmeyi kabul etmemesi ve duruşmaları takip edeceklerini beyan etmesi doğrultusunda, mağdurun sıfatı katılan olarak mahkememizce kabul edilmiştir" denildi.

 

 
 

 

 

17.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz