Gaziantep Komünist Parti Korkmuyoruz, eve kapanmıyoruz, örgütleniyoruz

Gaziantep Komünist Parti Korkmuyoruz, eve kapanmıyoruz, örgütleniyoruz

KP Gaziantep Örgütü: Korkmuyoruz, eve kapanmıyoruz, örgütleniyoruz...

Gaziantep’te dün IŞİD'in bombalı saldırı yapacağı istihbaratı üzerine kentte yolların, AVM'lerin boşaltılması ve günlük yaşamın felce uğratılması üzerine Komünist Parti İl Örgütü "Korkmuyoruz, evlerimize kapanmıyoruz, örgütleniyoruz, boyun eğmiyoruz" açıklaması yaptı. 

İŞTE O AÇIKLAMA

Komünist Parti Gaziantep İl Örgütü tarafından "Sorumluları biliyoruz" başlıklı açıklamanın tamamı şöyle: 

"Kentimizde son günlerde yoğun bir panik hali görülmekte.

AKP gericiliğinin getirdiği bu durum nedeniyle restaurantlar, AVM'ler, parklar ve bahçeler boşaltılmakta. Yollar kapatılmakta, okullarda acil güvenlik toplantıları yapılmaktadır. Cemevi yoğun güvenlik önemleri sonucu fiilen kapanmış durumdadır. İnsanlardan  bu adı konulmamış korku cenderesinde hayatlarını devam ettirmeleri beklenmektedir.

sOl Portal

AKP'nin ve onun gerici siyasetinin sonucunda bu noktaya sürüklenen kentimiz bunu hak etmiyor.

Kenti yaşanamayacak hale getiren AKP iktidarı bizden evlerimizde oturmamızı ve dışarı çıkmamamızı istiyor. Biz bunu reddediyoruz . 

Biliyoruz ve haykırıyoruz daha önce olanlar ve bundan sonra olacakların, kaybettiğimiz canların sorumlusu gerici AKP iktidarıdır.

Ama yağma yok. Bu kentin işçileri, emekçileri, ilerici insanları olduğu sürece korkmaya gerek yok. Biz emekçi sınıfımıza güveniyoruz. Çünkü bu gerici karabasanı ancak sosyalizm temizler.
Korkmuyoruz, evlerimize kapanmıyoruz, örgütleniyoruz.

Boyun eğmiyoruz."

24.09.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz