Gaziantep Havalimanı'nda skandal talep!

Gaziantep Havalimanı'nda skandal talep!

Gaziantep Havalimanı'nda skandal talep!

Gaziantep Havalimanı'nda çok ilginç olay meydana geldi. İddiaya göre; Gaziantep Havalimanı'nın DHMİ Müdür Yardımcısı, Türk Hava Yolları'nın kalkışa hazırlanan uçağını park pozisyonuna geri çağırarak geç kalan yakınlarını uçağa bindirmek istedi.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Türk Hava Yolları'nın TK 2221 sefer sayısıyla İstanbul seferini yapacak uçağına, yolcularını da alarak piste doğru ilerlediği sırada kuleden bir uyarı geldi. Uyarıda pilota, Müdür Yardımcısı ile ilgili bir durum olduğu ve geri dönmesi gerektiği söylendi. Pilot bu uyarıya karşılık kalkışa hazırlandığını söylese de ısrarlı çağrı nedeniyle geri dönmek zorunda kaldı.

Uçağın park pozisyonuna geri dönmesinin ardından apronda uçağa binmek için gelen bazı yolcular olduğu görüldü. İddiaya göre Müdür Yardımcısı'nın odasında uçağın kalkışını bekleyen 6 kişi, burada dalgınlıktan kalkışı kaçırınca Müdür Yardımcısı'nın talebiyle uçak park pozisyonuna geri çağrıldı.

Olayı fark eden Türk Hava Yolları İstasyon Müdürü duruma müdahale ederek yolcuların uçağa alınmasına izin vermedi. Yaşanan tartışmalar nedeniyle THY uçağı yaklaşık yarım saat gecikmeli olarak istanbul'a hareket etti. İstanbul aktarmalı olarak umreye gidecekleri öğrenilen yolcular ise uçağa binemedikleri için Gaziantep'te kaldı.

©AirportHaber Özel

17.03.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz