Gaziantep Havalimanı'nda  gözaltına alınan aile serbest bırakıldı

Gaziantep Havalimanı'nda gözaltına alınan aile serbest bırakıldı

Gaziantep Valiliğinin açıklamasında serbest bırakılanlar için " PKK/KCK terör örgütü " denilmişti

Avustralya'da YPG/PKK adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları iddiasıyla Antep Havalimanı’nda gözaltına alınan 3 kişiden bir savcılık tarafından diğer iki kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 
Antep’ten Avustralya’ya dönmek için 3 gün önce gittikleri havalimanında gözaltına alınan 3 kişi serbest bırakıldı. Avustralya'da PKK/YPG adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları iddiasıyla gözaltına alınan C.K eşi Y.K ve kızları İ.K emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından, adliyeye sevk edildi.
 
Adliyeye sevk edilen Y.K. savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılırken, C.K ile kızı İ.K çıkarıldığı nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 
GAZİANTEP VALİLİĞİ ŞU AÇIKLAMAYI YAPMIŞTI

Gaziantep Valiliği'nden konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde, yapılan operasyonda, PKK/KCK terör örgütü adına Avusturalya’da faaliyetlerde bulunduğu, örgüt adına faaliyetlerde bulunmak üzere Ülkemize/Gaziantep İline geldiği ve tekrar Avusturalya’ya dönecekleri yönünde bilgiler elde edilmiştir.

 Sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütünü övücü, özendirici paylaşımlar yaparak örgütün propagandasını yaptığı tespit edilen (3) şahıs yurtdışına çıkmak üzereyken Gaziantep Havalimanında yakalanarak gözaltına alınmıştır.

haberi okumak için tıkla

http://gaziantephaberler.com/haber/gaziantep-havalimaninda-pkk-kck-operasyonu-3-gozalti-haberi-41552.html

20.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz