Gaziantep CHP ' Kriz ' Partisi Oldu. Adaylardan biri Çekildi

Gaziantep CHP ' Kriz ' Partisi Oldu. Adaylardan biri Çekildi

Gaziantep CHP ' Kriz ' Partisi Oldu. Adaylardan biri Çekildi

CHP Şahinbey Belediye Başkan Adayı Sezgin Sönmez adaylıktan geri çekiliyor. Önce il yönetimden 4 kişi istifa etti. Ardından il başkanı ve il yönetiminin istifa ettiği iddia edilirken, şimdi de CHP Şahinbey Belediye Başkan Adayı Sezgin Sönmez’in adaylıktan çekildiği iddia edildi.

Yerel seçim öncesi CHP’de yine büyük bir kriz yaşanıyor. Meclis üyeliği aday listesi partiyi karıştırdı. İl yönetiminde istifa üzerine istifa yaşandı. Şok gelişmeler üzerine İl Başkanı Melih Meriç ve yönetimi kurulunun da toplu istifa ettiği iddia edildi. Bir haberde Şahinbey’den geldi. İddialara göre yaşanan krizlerden sonra CHP Şahinbey Belediye Başkan Adayı Sezgin Sönmez adaylıktan geri çekildi. Sönmez’i ikna etme çalışmaları sürüyor.

CHP Şahinbey Belediye Başkan adayı Sezgin Sönmez, partide yaşanan meclis üyeliği krizine isyan edip, sabah saatlerinde adaylıktan geri çekilme kararı aldı. Sönmez'in bu kararının ardından, ofisinde hareketli anlar yaşandı.

Çok sayıda partili Sönmez'in ofisine gelerek istifa kararını geri alması için baskı yaptı. Sengin Sönmez ise, istifasını basın toplantısıyla açıklamayı planlıyor.

Sönmez, biraz önce yaptığı basın açıklamasıyla, adaylıktan çekildiğini resmen açıkladı.

www.gaziantephaberler.com

 

18.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz