Gaziantep ' Bi Acaip' kent

Gaziantep ' Bi Acaip' kent

Gaziantep ' Bi Acaip' kent

Gaziantep'te, aralarında husumet bulunan komşu iki ailenin fertleri arasında çıkan ve av tüfeklerinin kullanıldığı kavgaya müdahale etmek isteyen polislere de ateş açıldı. Yaralanan olmazken, polislerin biber gazı kullanarak sonlandırdığı kavgaya karışan 5 kişi gözaltına alındı.

Olay, öğleden sonra Girne Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, aralarında para anlaşmazlığından husumet bulunan komşu iki ailenin fertleri arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesiyle her iki taraf üyeleri evlerin çatılarından bir birlerine av tüfekleriyle ateş etmeye başladı. Aile fertleri, komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen ve kavgayı sonlandırmaya çalışan polislere de ateş açtı. Polislerin yardımcı ekip istemesiyle mahalle polisler tarafından ablukaya alındı. Biber gazı kullanarak tarafları sakinleştiren ekipler olaya karışan 5 şüpheliyi gözaltına alarak, polis merkezine götürdü.

Polisler evlerde yaptığı aramalarda bulduğu ve kavgada kullanılan 2 av tüfeği ile 1 kurusıkı tabancaya el koydu. Aile fertlerine ait otomobillerde yapılan aramalarda ise bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

14.06.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz