Gaziantep Bedesten'de İşler " Kesat "

Gaziantep Bedesten'de İşler " Kesat "

Gaziantep Bedesten'de İşler " Kesat "

Gaziantep Kültür Yolu üzerinde yer alan ve Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı gibi turistler tarafından yoğunlukla ziyaret edilen Zincirli Bedestende iş durgunluğu başladı.

Yerli ve yabancı turistlere hizmet veren Zincirli Bedestende, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında yoğunluklar yaşanırken; kış aylarında işler durgunlaşıyor. Zincirli Bedesten esnafı, kış aylarında iş yapamadıklarını ifade etti.

TURLAR SONA ERİYOR

Esnaf “Kış aylarında kente gelen turlar sona eriyor. Turların sona ermesi ile birlikte turistler tarafından ziyaret edilen ve alışveriş yapılan bedestende işlerimiz durgunlaşıyor. İşlerin durgunlaşması ile birlikte Zincirli Bedesten tenhalaşıyor. Azalan işler nedeniyle büyük oranda iş yapamadan dükkan kapatıyoruz.”

“TURİZM PROJELERİ ÖNEMLİ”

Gaziantep ile ilgili hazırlanan turizm projelerine değinen esnaflar, “Kent için hazırlanan turizm projeleri işlerimizi olumlu etkiliyor. Kente gelen binlerce yerli ve yabancı turist, bizlerden alışveriş yapıyorlar. Bu dönemlerde işlerimiz giderek artıyor. Yapılan projeler kentimiz açısından faydalı, bu projelerin çoğaltılarak genişletilmesi bizler için önemli” diye konuştular.

E.YILDIRIM

11.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz