Gaziantep Başkanı Fatma Şahin ' Mutluluğun' Formülünü Açıkladı!..

Gaziantep Başkanı Fatma Şahin ' Mutluluğun' Formülünü Açıkladı!..

Fatma Şahin ' Mutluluğun' Formülünü Açıkladı...

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (GASMEK) tarafından Anneler Günü dolayısıyla “Şiir ve Söyleşi” etkinliği düzenlendi. 

Sunucu İkbal Gürpınar’ın konuşmacı olduğu, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de katıldı. 

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği söyleşide Gürpınar, kadınları ve anneliği anlattı. Arada şiir de okuyan Gürpınar, kadınları, mutluluğun sırrı hakkında örneklerle bilgilendirdi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de söyleşinin ardından yaptığı konuşmada, annesini rahmetle anarak, tüm annelerin “Anneler Günü”nü kutladı. 

Kadınların istedikleri mutluluğa kavuşmaları için bütün imkanları seferber ettiklerini söyleyen Şahin, şöyle konuştu:

“Bilgi güçtür iktidar yapar. Çok önemli…Hele ananın bilmesi, kadının bilmesi, toplumun bilmesi çocukların yetişmesi bakımından çok önemli. Sizlerin herşeyi çok iyi bilmesi lazım. Her türlü bilgiye ulaşmanız lazım ki çocuğunuz size sorduğu zaman doğru cevabı onlara verelim. Bir de tabi hayatta mutluluğu yakalamak çok önemli. Bu tek başına ekonomiyle olmuyor. Dünyanın en zengini ailesine gittiğiniz zaman en mutsuz ailesiyle karşılaşabiliyorsunuz. Para eşittir mutluluk anlamına gelmiyor. O yüzden kendimizi iyi yetiştirmemiz ve mutluluğu yakalamamız lazım. Mutluluğu yakalamamızın yolu da maneviyattan geçiyor. Manevi olarak kendimizi yetiştirmemiz lazım.”

En büyük hedef kitlesi gençlerin yarına iyi yetiştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Şahin, anneliğin büyük bir fedakarlık gerektirdiğine dikkati çekerek, “Yemeyip yedirme, giymeyip giydirme, karşılıksız sevme Yüce Mevlam’ın bize verdiği bir duygu..O yüzden cennet anaların ayakları altında” dedi. 

Etkinlikte Şahin, şehit anneleri ile Gürpınar’a çiçek ve hediye takdim etti. 

10.05.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz