Gaziantep Barosuna Soruşturma. Başkan Şarklı " Sizden Korkmuyoruz"

Gaziantep Barosuna Soruşturma. Başkan Şarklı " Sizden Korkmuyoruz"

Gaziantep Barosuna Soruşturma. Başkan Şarklı " Sizden Korkmuyoruz"

Diyarbakır Barosu Başkanı Cihan Aydın ile bir hakim arasındaki tartışmaya tepki gösteren 53 baronun açıklamasını haberleştiren Mezopotamya Haber Ajansı muhabiri, sorumlu yazı işleri müdürü ve imtiyaz sahibi ile haberi paylaşan Gaziantep ve Antalya baro başkanları hakkında soruşturma açıldı. Gaziantep Baro Başkanı Bektaş Şarklı " Sizden korkmuyoruz" paylaşımı yaptı.

Diyarbakır Baro Başkanı Cihan Aydın'ın, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) soruşturması nedeniyle tutuklama istemiyle sevk edildiği meslektaşı Berdan Acun’u savunduğu sırada nöbetçi Sulh Ceza Hakimi ile aralarında yaşanan tartışma sonrası 53 baronun yaptığı açıklamayı haberleştiren Mezopotamya Ajansı’nın (MA) muhabiri, sorumlu yazı işleri ve imtiyaz sahibi ile haberi twitter hesaplarından paylaşan Gaziantep Barosu Başkanı Bektaş Şarklı, Antalya Baro Başkanı Polat Balkan, Diyarbakır Barosu Avukatı Hanefi Kandemir ve Diyarbakır Barosu’nun resmi twitter hesabından paylaşan bir kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Diyarbakır Terörle Mücadele Müdürlüğü Siber Suçlar Bürosu’nca hazırlanan araştırma raporu doğrultusunda haberde, söz konusu hakimin açık ismi yazılarak “görevli hakimin kimliği belirtilerek terör örgütlerine hedef gösterme” suçlamasıyla ilgili kişiler hakkında soruşturma açtı.

Bu gelişme üzerine Gaziantep Baro Başkanı Bektaş Şarklı, Twitter hesabı üzerinden şu paylaşımı yaptı:

 
 
Bektaş Şarklı
 
@avbektas
·
Sizden korkmuyoruz! Bu dönemde açılan her soruşturmaniz Gantep Barosu Başkanı olarak onurumdur. Bu soruşturmayı açan Diyarbakır Cumh. Bas.dan da günü geldiginde aynı tavrı bekliyorum.Bizde hukuksuzluğa hukuksuzluk, sınırını aşan yargica da sınırını hatırlatmak düşer . 
28.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz