Gaziantep Arena'da Olaylar Çıktı

Gaziantep Arena'da Olaylar Çıktı

Gaziantep Arena'da Olaylar Çıktı

Gaziantepspor ligin dibine demir attı.Kırmızı-Siyahlı takımın taraftarları Gaziantepspor’un 1-0 mağlup duruma düşmesinden sonra tribünde bulunan yüzlerce taraftar yönetimi istifaya davet edip büyük tepki gösterdiler. karşılaşma 2-0 rakip takımın üstünlüğü ile sonuçlanınca Gaziantepspor'a gönül vermiş taraftarlar ise adeta isyan ettiler. Takımlarının aldığı başarısız sonuçlar neticesinde adeta isyan eden taraftarlar, Gaziantepspor Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl başta olmak üzere yönetime büyük tepki gösterdiler. “Yeter artık yeter” tezahüratlarıyla tribünleri inleten taraftarlar bir araya emniyet güçleriyle karşı karşıya geldiler. Polisin müdahalesi sonrasında emniyete tepki gösteren taraftarlar İbrahim Kızıl’a ağır küfülerde bulundu.Teknik Direktör Bülent Uygun ise edilen küfürlere büyük tepki gösterdi.

BÜLENT UYGUN'DAN TEPKİ

Gaziantepspor'da teknik direktör Bülent Uygun, taraftarların küfretmesine tepki gösterirken, "Ya bize sevgilerini gösterecekler, ya da bu şekilde gelmeyecekler. Burası küfür yeme yeri değil. Hiç kimse, kimsenin anasına, avradına küfür etme hakkına sahip değil. Varsa suç benim; diyecekleri laf varsa ben tesislerdeyim, gelip bana desinler" dedi.

Kasımpaşa karşısında aldıkları mağlubiyete üzüldüklerini kaydeden Uygun, şunları söyledi:

"Kazanmak istiyorduk kendi evimizde. Direkten dönen toplarımız var. Ama yediğimiz bir golle takımımız ister istemez haftalardır üzerindeki psikolojik sorunla panik haldeydiler. İkinci yarıda maçı değiştirmek istedik, ama son dakikada gol yedik. Ben futbolcularıma güveniyorum. Ayağa kalkacağız. Burada bir hata varsa bendedir. Rakibimizi tebrik ediyorum. Taraftar o camianın büyüklüğünü gösterir. O ana, avrat, bacı düz giden arkadaşa soruyorum. Hatta çok daha şey söylemek istiyorum, ama yakışmıyor. Bu kadar ayıbın bir arada olduğu yer görmedim. Kime, neye küfür ediyoruz. Nedir amaç? Diyelim ki Gaziantepspor düştü; e spor bu, tekrar çıkar. Yani yönetim de, futbolcular da elinden geleni yapmaya çalışıyor. Ama artık bu kadar da insanlara bu şekilde, bu tarzda davranmak çok hoş değil. Ya bize sevgilerini gösterecekler, ya da bu şekilde gelmeyecekler. Burası küfür yeme yeri değil. Hiç kimse, kimsenin anasına, avradına küfür etme hakkına sahip değil. Şimdi ben de senin anana, avradına mı küfür edeyim. Türk futboluna ne oluyor, neyin mücadelesini veriyoruz. İnsanlar, ülkemiz sor süreçten geçiyor. Varsa suç benim; diyecekleri laf varsa ben tesislerdeyim, gelip bana desinler. Bir tane Gaziantepspor var, sahip çıkın."

 

 

11.03.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz