ALG Deplasmanda 5-1 Kazandı

ALG Deplasmanda 5-1 Kazandı

ALG Deplasmanda 5-1 Kazandı

Kadınlar 1.Futbol Liği'nde deplasmanda Amed Sportif Faaliyetler'le karşılaşan Gaziantep temsilcisi ALG Spor karşılaşmada 4-0 öne geçti.

Gaziantep'ten Diyarbakır'a giden tereftarlarının desteğiile karşılaşmaya başlayan ALG, Tanya'nın 2, Seval'ın da serbest vurştan attığı gollerle  3-0 öne geçti. İlk yarının son dakikalarında ALG Kalecisi Handan penaltı vuruşunu gole çevirince skor 4-0 oldu.

İkinci yarıda Amedspor ve ALG karşılıklı birer gol atınca skor 5-1 oldu ve karşılaşma bu skorla sona erdi.

Karşılaşma Gaziantep Kadın futbolcularının galibiyeti ile sonuçlanırsa ALG İLE BEŞİKTAŞ  zirvede aynı puanla yer alıyor. Beşiktaş İstanbul'da ALG'yi 2-0 yenmişti. Gaziantep'teki karşılaşmayı ise ALG 3-1 kazanmıştı. Kadınlar liği statüsü şöyle diyor:

" Futbol Müsabaka Talimatı'na göre takımların birbiriyle oynadıkları tüm müsabakalar tamamlandıktan sonra, eş puana sahip takımlar kendi aralarındaki müsabaka sonuçlarına göre sıralanacaktır."

Bu durumda deplasmanda Beşiktaş gol attğı için avantajlı gibi gözüküyor. Ancak, Kadınlar liğinde deplasmanda atılan gol konusunda somut bir veri yok. Eğer deplasmanda Beşiktaş'ın attı golün bir hükmü yoksa ALG şampiyon oluyor. Karar futbol federasyonunun.

TIKLA İZLE

GELİŞMELERİ AKTARACAĞIZ

28.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz