Gazeteci Adanmış sonsuzluğa uğurlandı: Kalemini yerde bırakmayacağız

Gazeteci Adanmış sonsuzluğa uğurlandı: Kalemini yerde bırakmayacağız

Gazeteci Adanmış sonsuzluğa uğurlandı: Kalemini yerde bırakmayacağız

Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren gazeteci Rızgar Adanmış, sonsuzluğa uğurlandı. Annesi Meryem Adanmış, “Kamerasını ve kalemini yerde bırakmayacağımızın sözünü veriyoruz” dedi. 
 
DAİŞ’in 12 Ekim’de Dêra Zor’dan göç eden sivillere yönelik bombalı araç saldırısında ağır yaralanan Hawar Haber Ajansı (ANHA) muhabiri Rızgar Deniz Adanmış, 18 Aralık’ta tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.
Adanmış’ın cenazesi, ailesi ve arkadaşlarının da aralarında bulunduğu yüzlerce kişi tarafından, Qamişlo’nun Enteriye Mahallesi morgundan alınarak, Maxmur’a götürüldü. Sêmalka Sınır Kapısı’ndan alınan cenaze, kalabalık bir konvoy ile Maxmur’a getirildi. Adanmış için Maxmur Kültür ve Sanat Merkezi’nde tören düzenlendi. Binlerce kişinin katıldığı törende, Adanmış’ın hayatının anlatıldığı kısa bir sinevizyon gösterimi yapıldı.  
 
'KAMERASINI YERDE BIRAKMAYACAĞIZ’ 
 
Adanmış’ın annesi Meryem Adanmış, yaptığı konuşmasında, “Önder Apo ve bütün yurtsever halkımızın başı sağ olsun. Rizgar tercihini özgürlükten yana yaptı. Biz de ona kamerasını ve kalemini yerde bırakmayacağımızın sözünü veriyoruz” dedi. Adanmış’ın kardeşi Hewlêr Adanmış da “Kürt halkının başı sağ olsun. Şehit Rizgar sadece benim değil, sizin de kardeşinizdir. Sonuna kadar şehitlerimizin anısına bağlı kalacağız” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından, Adanmış'ın cenazesi toprağa verildi. 
 
 
 
mEZOPOTAMYA aJANSI
25.12.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz