Flormarlı Kadınlar... Onlara bir önlem daha..

Flormarlı Kadınlar... Onlara bir önlem daha..

Flormarlı Kadınlar... Onlara bir önlem daha..

Sendikaya üye oldukları için 14 Temmuz’da işten atılan ve 204 gündür Gebze’de bulunan Flormar fabrikası önünde direnişte olan işçilerin ses aracı 19 Kasım’da Kaymakamlık tarafından yasaklanmıştı.

İşçiler bugün (4 Aralık) fabrika önüne gittiklerinde fabrikanın giriş kısmındaki bankların kaldırıldığını ve işçilerin mola yerlerinin değiştirildiğini gördü.

Direnişteki işçilerden Yasemin Salihoğlu, Sendika.Org’a konuşarak “Daha önce işçiler mola verdiklerinde güvenlik kulubesinin olduğu yere geliyorlardı. Biz de yeşil çitlerin arasında içeriyi biraz olsun görebiliyorduk. Ama şimdi mola yerlerini fabrikanın arka kısmına taşımışlar, girişteki bankları da kaldırmışlar. Bizim sesimiz onlara ulaşmasın diye yapıyorlar bunu” dedi.

Petrol-İş Gebze Şube Başkan Yardımcısı Şivan Kırmızıçiçek de, şunları belirtti:

Çay içme bölgesini arka tarafa taşıdılar, bir bölümü de sac ile kapattılar. İçerideki işçilerle bizi daha da uzaklaştırmak istiyorlar. Bugünlerde soba yakmamızın da yasaklanması ile koşullarımız daha da zorlaştı, battaniyeler ile oturuyoruz.

İşçiler de sendika yöneticileri de direnişin her koşulda devam edeceğini belirtti.

Dünden Flormar’a, AKP’nin sömürüsü sürerken kadınların direnişi sürüyor

 

Bu arada AKP’nin yanlış kadın politikalarıyla kadınları eve hapsettiğini belirten CHP’li Bingöl raporda “İktidarın ayrıştıran ve eşitlikçi olmayan tüm politikalarına rağmen, bugün kadınlar direnmeye ve haklarını kazanmak için mücadele etmeye devam etmektedirler. Dünden Flormar’a, AKP’nin sömürüsü sürerken, kadınların direnişi de yılmadan devam etmektedir” dedi.

tıkla izle

Sendika.Org

4.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz