Fatma Şahin Sınırdaki Savaşı Böyle İzledi

Fatma Şahin Sınırdaki Savaşı Böyle İzledi

Fatma Şahin Sınırdaki Savaşı Böyle İzledi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Suriye'nin Cerablus ilçesinin karşısında bulunan Karkamış'a geldi. Fırat Kalkanı Operasyonu dolayısıyla sınıra gelen Şahin, dürbünle devam eden savaşı takip etti.

Bir evin üst katından Cerablus'u dürbünle izleyen Gaziantep başkanı Fatma Şahin, daha sonra Vericiler mevkisine gelerek, gelişmeleri takip eden gazetecileri de ziyaret etti.

Şahin, burada yaptığı açıklamada, ilçe halkının operasyonun düzenlenmesinden memnun olduğunu söyledi.
Operasyon kapsamında ilçede gerçekleştirilen çalışmaları yerinde incelediğini kaydeden Fatma Şahin, şöyle konuştu:
"Sınırın sıfır noktasında halkımızın ne kadar rahatladığını gördük. Bu çok önemli bir şey. 3 gün önce çok daha tedirginlerdi. Ama bugün Suriye'nin sınırlarını korumak ve Sayın Başbakanımızın söylediği gibi halkımızın can ve mal güvenliğini korumak için bugün başlatılan operasyon, halkımızı her yönden rahatlatmıştır. İnşallah bu bölge tamamen terör örgütlerinden arındırılarak, sınır güvenliğimiz sağlanmış olacak. Operasyonda yaralananlarımız var, fakat bunlar Türk askeri değil."

Gaziantep Büyükşehir belediye Başkanı Fatma Şahin kişisel Facebook sayfasındaki paylaşımında:

"Ayşe Böhürler'le birlikte TSK'nın Cerablus'a düzenlemiş olduğu muhteşem harekatı Karkamış sınır boyundan izledik.

Allah ordumuzun yardımcısı olsun" diye yazdı.

 

25.08.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Fatma Şahin sanırım İstanbul vatan Caddesi'ni bilir. Hani şimdilerde yasaklanan 30 Ağustos törenlerinin yapıldığı. Tören alanında geçit yapan tank ve zırhlı araçların ve onların sorumlularının başına neler gelir bilmez. Dönelim şu muhteşem operasyona, haydi darısı Şam ve Halep'e amma velakin tanklar kumlara çakılmaya. Ayrıca uluslararası ciddi ajanslara göre Rusya'dan izin alınmış bu muhteşem operasyon için. Haydi Antep ağzıyla bitirek rafık, hanı biz bilmeyk eyle deyler vallah namısıma.. :)
Bahattin Gülyuva25 Ağu 2016 09:26:24