Fatma Şahin Foxtv'de neler Anlattı.Kimlere Yüklendi

Fatma Şahin Foxtv'de neler Anlattı.Kimlere Yüklendi

Fatma Şahin Foxtv'de neler Anlattı.Kimlere Yüklendi

Foxtv’nin Gaziantep’ten gerçekleştirdiği canlı yayının son konuğu Büyükşehir belediye Başkanı Fatma Şahin oldu. Şahin, kendisinden önce yayına çıkan Ejder Demir ve Celal Doğan’a oranla  yayında daha hazır cevap gözüktü. Şahin seçimde partisinin ülke genelindeki oy oranının yüzde 10 un üzerinde oy alacağını ileri sürdü.

Zeugma Müzesi’nde gerçekleştirilen, İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Fatma Şahin kendisi için “ Aklı halen bakanlıkta” diyen Celal Doğan’a verdiği yanıtta, “ Bunu anlamakta zorlanıyorum. İş bitirebiliyorsam bunu bakanlık tecrübeme borçluyum” dedi.

ARKEOLOJİ

Gaziantep’e bir arkeoloji  laboratuarı kazandırdıklarını söyleyen Şahin, “ Biz Dünyayla yarışıyoruz. Şimdi gündemde Şanlıurfa’daki Göbeklitepe var. Tüm analizler burada yapılacak. Göbeklitepe’nin ilk ayağı Gaziantep’tir. Geçen yıl 4 milyon turist geldi,şimdi hedef 8 milyon. Kente 33 müze kazndırdık ve dedik ki, “ Şimdi Gaziantep’e gelme zamanıdır” ve geldiler. Bu esnafımızı çok memnun etti.

SU İMAR KENTLEŞME

Gaziantep’e 130 kilometreden su getirdik. Türkiye Belediyeler Birliği Başkanıyım. Bunların hepsi tecrübe işi. Bizden önce yönetenler bir kentleşme planı yapmadıkları için kötü görüntüler var. 50 bin kişilik kent projesi bitti.Üretim merkezinin olduğu yer yaşam merkezi de olmalı. Burada 250 bin kişi yaşayacak. Türkiye’de AVM yi yıkıp yerine meydan yapan bir şehir gördünüz mü.İşte biz bunu yaptık.

Seul’ü görenlere önerim projemiz olan Alleben’i gelip görsünler. Orayı örnek aldık. 200 bin dönüm bahçe yapıyoruz. Onlar bu bahçelere AVM izni vermişlerdi. Vatandaşlar benim için, “ Ya söylemez , söylerse de yapar. Maviyle yeşilin buluştuğu kent olacak Gaziantep.

SURİYELİ SORUNU

“Gaziantep, çok zor bir coğrafyada yer alıyor. Savaş ve kaos hemen bitişiğimizde. Suriyeli meselesi bir insanlık sorunudur. Eğer kapatsaydık, ağlayan bebekler anneleriyle öleceklerdi. Carablus’ta çalışmalar yaptık. 100 bin Suriyeli geri döndü.El-Bab’a park yaptık.Anneler çocuklarını götürüyor. Mümbiç’i de çözeceğiz. O zaman 1 milyon Suriyeli ülkesine geri dönecek”

TANZİM SATIŞLAR BAŞLAYACAK

Gaziantep’te yaşayan 2 milyon nüfusun 1 Milyonunun genç olduğuna dikkat çeken Fatma Şahin, “ endüstride 4.0 değil 5.0 hedefleyen bilim merkezini hayata geçiriyoruz. 30 dönüm üzerine kurulacak. Yapak zeka gündeme gelecek. Yakında Gaziantep’te de tanzim satış mağazaları faaliyete geçiyor. Tuğay’ın yanına Medeniyet Şehri kuruyoruz”diye konuştu

GAZİANTEPSPOR

Gaziantep’te alt yapı eksikliği bulunduğunu ,bunun için 127 milyonluk yatırım planlandığını belirten Fatma Şahin, “ Gazişehir Süper Liğe mutlaka çıkacaktır. Gaziantepspor’u geçmişte kötü yönettiler. Kulübümüzü o yönetimlere bırakanların kim olduğunu halkımız iyi biliyor” dedi.

www.gaziantephaberler.com

 

28.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz