Esat Kaya Turgay İçin Tören Düzenlendi

Esat Kaya Turgay İçin Tören Düzenlendi

Belediye önündeki törende Fatma Şahin bir konuşma yaptı

1973-1977 yılları arasında Gaziantep  Belediye Başkanlığı görevini yürüten 83 yaşındaki Esat Kaya Turgay’ın vefatı nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı önünde tören düzenlendi.


Törene; Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, CHP İl Başkanı Lütfü Demir önceki dönem Belediye Başkanı Asım Güzelbey  ve belediye çalışanları katıldı.

 Turgay için gerçekleştirilen törende konuşan Fatma Şahin, "Mübarek aylardayız,  çok özel bir günden geçiyoruz. Hakikaten bazen neler söyleyeceğinizi bilemediğiniz zamanlar olur. Şu an ben bu duyguyu yaşıyorum. Benim için başkanım çok kıymetliydi, çok özeldi. Bizlere, en önemli şeyin bir arada olmak, kardeş olmak, insan biriktirmek gerektiğini söylerdi. Başkanın hayatına baktığımız zaman; dürüstlük, vicdan, azim, arkada hoş seda bırakmayı görüyoruz, inşallah biz de ağabeyimiz gibi hoş seda bırakırız. Bütün aileye baş sağlığı diliyorum. Hazreti Mevlana’ya göre ölüm; Şeb-i Arûs'dur. Sevgiliye kavuşmadır. Hepimiz sevgiliye kavuşma günü olarak Esat ağabeyimiz ile cennetinde buluşuruz" dedi.

30.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
bacım bence rahmetliyi örnek almayın. o bu devir belediye başkanlarını aşan bir konu
pissik-mamed30 May 2019 16:59:06