Erdoğan'ı Üzen Haber

Erdoğan'ı Üzen Haber

Erdoğan'ı Üzen Haber

Kuruluşunun altıncı yılında şampiyonluk sevinci yaşayan Başakşehir tarihe geçti. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve Bursaspor’un ardından şampiyonluk ipini göğüsleyen İstanbul ekibi, Türkiye’nin altıncı şampiyon takımı oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başakşehir için geçen yıl yaptığı açıklamada, "Ben rahatım. Niye rahatım? Başakşehir'i ben kurdum" demişti. Erdoğan, “Başakşehir şampiyonluğu yakalarsa, bu da tabii bir devrimdir. Yani illa milyonların izlediği takımlar değil, demek ki binlerin izlediği takımlar da şampiyon olabiliyormuş” ifadesini kullanmıştı.

Erdoğan bu sözlerinin devamında da "Başakşehir'i kurduğum gibi bir de onun altında proje takım var, o proje takımı da mahalle takımı olarak çocukluğumda 14-15 yaşında oynadığım takım. O da Başakşehir'in altyapısını oluşturuyor, Esenler Erok diye. İkisi de bunların başarılı gidiyor. Esenler Erok da ikinci sırada, o da çıkabilir" demişti.

Cumhurbaşkanını üzen haber ise bu akşam geldi.

Play-Off mücadelesinde Turgutluspor ile karşılaşan Esenler Erok, 1-0 öne geçmesine rağmen sahadan 2-1 yenilgiyle ayrıldı ve finale yükselemedi.

Maçın büyük bir bölümünü önde götüren Esenler Erok, art arda yediği gollerle sahadan mağlup ayrıldı. Turgutluspor ise üst lige yükselmek için finalde İzmir ekibi Karşıyaka ile karşılaşacak.

23.07.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz