Erdoğan Aktaş o etkinliği terk etti

Erdoğan Aktaş o etkinliği terk etti

Erdoğan Aktaş o etkinliği terk etti

CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde "Medya ve 15 Temmuz" başlıklı bir panele katıldı.

Aktaş, fakülte öğrencileri tarafından protesto edildi. Aktaş, öğrencilerin sorularını cevaplamayı reddetti.

Öğrencilerin CNN Türk'ün Adana Aladağ'da gerçekleşen 11'i çocuk 12 kişinin hayatını kaybettiği yangınla ilgili yaptıkları yayına, ÇHD'ye polis baskını olduğu sırada avukatların yayına bağlanmamasına, bölgedeki savaşa dair yaptıkları yayınlara ve HDP milletvekillerine yönelik yayınlarına dair sorularına Erdoğan Aktaş, cevap vermeyi reddetti.

BirGün'ün haberine göre öğrencilerin sorularına, "La ben bu yüzden geldim buraya", "Ben tecrübeli bir gazeteciyim bu soruların sorulacağını bilmiyor muydum? Delirdiniz mi siz?", "Yırtınıyoruz karşınızda" gibi ifadeler kullandığı iddia edilen Aktaş, öğrenciler tarafından uyarıldı.

Öğrencilere "Provokasyon yapma, faşizm bu, provokatörler" diye bağrdığı ileri sürülen Aktaş'ın, CNN Türk'e davet ettiğini söylediği öğrencileri de "Fotoğraf da çektim oradan, tespit edeceğiz" diyerek tehdit ettiği iddia edildi.

Bir öğrencinin "Taybet ana bir hafta sokakta kaldı haber yaptınız mı? 3 çocuğum hayattaki en önemli varlığım diyorsunuz 0-12 yaş arası 300 çocuk öldü bölgede, tek bir haber yaptınız mı?" sorusuna, "Benim çocuklarımın annesi Diyarbakırlı bilip bilmeden konuşmayın" dedi, ancak soruyu yanıtsız bıraktı.

Erdoğan Aktaş, soruları yanıtlamadan okuldan ayrıldı.

İşte o etkinlikten kareler...

Odatv.com

1.12.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz