Erdoğan açıkladı: Az önce bir helikopterimiz düşürüldü

Erdoğan açıkladı: Az önce bir helikopterimiz düşürüldü

Erdoğan açıkladı: Az önce bir helikopterimiz düşürüldü

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'e yönelik operasyon 22. gününde TSK tarafından yapılan açıklamada savaş uçaklarıyla yapılan bombardımanda 26 hedefin vurulduğu ifade edildi AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Afrin Harekatı'nda bir helikopterimizin düşürüldüğünü açıkladı. Erdoğan "Güvenlik güçlerimiz büyük bir mücadeleyi yürütüyor. Az önce bir helikopterimiz düşürüldü. Bütün bunlar olacak. Verdiğimiz kayıplar da olacak.Bedelini ağır ödeyecekler" dedi

TSK tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: "Zeytin Dalı Harekatı' kapsamında Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 36 hedef imha edilmiştir. Bölgeden elde edilen bilgilere göre; 10 Şubat 2018 tarihinde, 79 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1.141 olmuştur."

HATAY'DA HELİKOPTER DÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında Afrin'de 1 helikopterin düşürüldüğünü açıkladı. Erdoğan, "1141 terörist etkisiz hale getirildi. Az önce bir helikopterimiz de düşürüldü. Bunlar olacak, bir savaşın içindeyiz. Dün sayısal olarak çok kabarık miktarda füze depolarını imha ettik. Tabi bunlar çıldırtıyor bunları. Bizim bir helikopterimiz gidecek ancak bunun bedelini misliyle değil kat ve kat fazlasıyla ödeyecekler" diye konuştu. 

 

Evrensel

10.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz