EMEP Partisi Gaziantep'te bir kadını  Öldürülmekten Kurtardı

EMEP Partisi Gaziantep'te bir kadını Öldürülmekten Kurtardı

Emek Partisi-ANTEP'in duyurusu sonucu öldürülmek üzere eve kapatılan kadını polis kurtardı.

EMEP ( EMEK ) Partisi, sosyal medya üzerinden yaptığı " ANTEP'TE BİR KADIN DAHA ÖLDÜRÜLMEK ÜZERE OLABİLİR" başlıklı paylaşımla bir kadının yaşamını kurtardı. EMEP'in duyurusu üzerine kardeşleri tarafından öldürülmek üzere bir eve kapatılan kadın polis tarafından kurtarıldı.

İŞTE EMEP'İN O PAYLAŞIMI

Antep EMEP'li Kadınların kamuoyuna acil duyurusudur:
ANTEP'TE BİR KADIN DAHA ÖLDÜRÜLMEK ÜZERE OLABİLİR 
Az önce bir partimizi arayıp bilgi veren bir arkadaşımızın aktardığı bilgilere göre;
20 yaşlarında C. K. adında genç bir kadın, erkek kardeşleri tarafından öldürülmek üzere bir eve kapatılmış durumdadır. Her an Bir kadın daha aile içi erkek infazına kurban gidebilir.
Bize ulaşan bilgileri, kadının zorla tutulduğu evin adresini, tutan erkek kardeşlerinin isim ve bilgilerini az önce polise bildirdik.
Gelişmeleri ve polisin acil bir şekilde gerekli müdahaleyi yapıp yapmadığını yakından takip ettiğimizi kamuoyuna duyururuz..
Bu şehirde bir kız kardeşimizin daha erkek cinayetine kurban gitmesini önlemek için herkesi duyarlı olmaya çağırıyoruz..

 

KADIN KURTARILDI

Emek Partisi ANTEP, kardeşleri tarafından öldürülmek üzere bir eve kapatılan kadının kurtarılışını da yine sosyal medyadan şöyle duyurdu

 
 
Emek Partisi - ANTEP bir gönderi paylaştı.
42 dk. · 

Az önce paylaştığımız  konuyla ilgili sevindirici bir gelişme yaşandı.
Partili kadın arkadaşlarımızın ısrarlı takibi sonucunda, hayatı tehlikede olan, ailesi tarafından öldürülme tehlikesiyle karşı karşıya olan C. K. adındaki genç kadın arkadaşımız, Güneş Mahallesinde erkek kardeşleri tarafından zorla tutulduğu evden polis tarafından alındı.
Bundan sonra da C. K. 'nin can güvenliği, yaşam hakkı ve özgürlüğü için durumu yakından takip etmeye devam edeceğiz..
Yaşasın kadın dayanışması! "

BİLGİ YURTDIŞINDAN GELDİ

www.gaziantephaber.com sitesi yöneticisi Gazeteci Atilla Karaduman'a ,20 yaşındaki genç kadının iki erkek kardeşi tarafından öldürüleceği bilgisinin kendilerine telefonla yurtdışından geldiğini söyleyen EMEP  Gaziantep yöneticisi, " Önce olayın doğruluğunu araştırdık. İhbar doğruydu. Hemen polise başvurduk ve olayı kamuoyu oluşması için partimizin Facebook sayfasında paylaştık." dedi.

Genç kadın hakkında  aile meclisinde öldürülme kararı alındığını da belirten EMEP'li kadın yönetici, " Partimizin neredeyse tüm kadın üyeleri bir araya geldik. Güneş Mahallesi'nde meydana gelen olay için başvurumuzdan bir saaat sonra polis olay yerine gelerek genç kadını kurtardı. Bu , kadın dayanışmasının güzel bir örneği oldu. Bunu da yine sosyal medyada paylaştık. Bir kadını öldürülmekten kurtarma sevincimizi yaşıyoruz" diye konuştu.

 
25.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz