Eğitim Sen ve EMEP üyesi 17 kişiye gözaltı

Eğitim Sen ve EMEP üyesi 17 kişiye gözaltı

Balıkesir'in Merkez, Edremit ve Ayvalık ilçelerinde aralarında Eğitim Sen ve EMEP üyelerinin bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı.

Balıkesir'de Efrin’e dair sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alınanların sayısı 17’ye yükseldi. 

Balıkesir'in merkez ile Edremit, Ayvalık, Bandırma ve Burhaniye ilçelerinde Efrin operasyonuna karşı sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımlar nedeniyle gözaltına alınanların sayısı arttı. Yapılan operasyonlarda aralarında Eğitim Sen, Emek Partisi (EMEP) ve Özgürlük Dayanışma Partisi (ÖDP) üye ve yöneticilerinin de olduğu 17 ismin gözaltına alındığı öğrenildi.
 
İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube’ye götürüldükleri belirtilen gözaltılardan 12’sinin isimleri şunlar: 
Eğim Sen Edremit Yürütme Kurulu üyesi Kemal Yadırgı, Eğitim Sen Balıkesir Şube Mali Sekreteri İbrahim Coşkun, EMEP üyeleri İbrahim Gümüştaş, Mehmet Tank, Fatma Gün, Erdinç Kırova, Süleyman Demirözer, Kamil Yadırgı ve ÖDP Ayvalık İlçe Örgütü Başkanı Kemal Gözüyaşlı, HDP Bandırma İlçe Örgütü yöneticisi Ercan Delikaya ile Edremit İlçe Örgütü yöneticisi Sevdin Kul ve Cihat Adıgüzel. 
 
 
Gözaltına alınan isimlerden ÖDP Ayvalık İlçe Örgütü Başkanı Kemal Gözüyaşlı ve EMEP üyesi Süleyman Demirözer’in adliyeye sevk edildikleri öğrenildi. 
13.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz