Dado Style Türk tekstilini hak ettiği yere taşıyacak!

Dado Style Türk tekstilini hak ettiği yere taşıyacak!

Dado Style Türk tekstilini hak ettiği yere taşıyacak!

Türkiye’de üretilmiş olan tekstil ürünleri her daim Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri arasında üstün kalitesiyle kabul görmüş ürünler olarak biliniyor. Hatta Rusya pazarına bakarsanız en pahalı tekstil ürünlerinin Türk markalarına ait olduğu gerçeği aşikâr. Gelişen teknoloji ve post modern moda sektörü ile birlikte, tekstil piyasası da bir atak geçiriyor. Öyle ki artık elbise üretiminden çok, üretilen elbiselerin tasarımı, şıklığı ve yeni yıl modasına uygunluğu sorgulanır hale gelmiş bulunmakta.

Bu sebepten dolayı artık Türk tekstil firmaları, çok iyi tasarımcılar ve modacılar ile anlaşma yoluna giderek yeni çizimler yaptırıp üretim bandına sokuyor. Bizler bugün kendi markasını yaratmış başarılı bir tasarımcı ve modacıdan sizlere bahsedeceğiz. Yurt dışında tasarım ve moda konusunda eğitim almış, 2014 yılında Türkiye’ye gelerek yatırımlarını Türkiye’de yapmaya karar vermiş Dima Aslan’dan bahsedeceğiz. 2014 yılında başlayan moda serüvenini 2017 yılında Dado Style markasıyla taçlandıran başarılı tasarımcı üç sene gibi kısa bir süre içerisinde global tekstil piyasasında önemli markalardan bir tanesi haline gelmiş.

Öyle ki Dado Style markasının ismi günümüzde yıllardır süregelen ve belirli bir müşteri kitlesine sahip ünlü markalarla birlikte anılır olmuş. Yapmış olduğu tasarımlarla hanımları adeta büyüleyen, zarif ve estetik dokunuşlarla kıyafetleri adeta konuşturan ünlü modacı günümüzde birçok dünya ülkesine ihracat yapmayı başarmış ender tekstil firmaları arasında yer alıyor. İstanbul Merter’de ki mağazası ve merkez ofisiyle, müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda üretimlerine devam eden Dado Style son zamanlarda ise Arap coğrafyasında ismini duyurmaya başlamış bir marka olarak karşımıza çıkıyor.

Tekstil sektöründe yükselişine devam eden Dado Style, yakın gelecekte global pazar dan, yaptığı ihracatlar la  kendisine büyük bir pay almayı hedefliyor.

11.04.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz