Cumhuriyet'te Can Dündar Depremi...

Cumhuriyet'te Can Dündar Depremi...

Gaziantepli olan Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Özyurtseven ve arkadaşları ayrılıyor, Can Dündar ne yapacak?

Türkiye'nin herhangi bir kişi ya da şirkete ait olmayan ve ulusal ölçekte yayın yapan en eski gazete konumunda bulunan Cumhuriyet'in yazı işlerinde çıkan anlaşmazlık, Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar yönetimindeki ekibi yol ayrımının eşiğine getirdi. 

Dündar yurtdışındayken Yayın Danışmanı Doğan Satmış'ın Akın Atalay başkanlığındaki İcra Kurulu'nca işten çıkarılmasıyla büyüyen görüş ayrılığı giderilemeyince uzun yıllar Milliyet Gazetesi'nde Yazıişleri Müdürü olarak görev yapan Gaziantepli gazeteci Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Tahir Özyurtseven'in istifa kararı aldı.

Dündar'ın durumu

Can Dündar'ın da 'Genel Yayın Yönetmenliği'nden istifa edip yazar olarak devam etme kararı aldığı' yolundaki iddia, T24'e bilgi veren Cumhuriyet yöneticisi tarafından doğrulanmadı. Dündar'ın, kitap çalışmasını da tamamlamak üzere eylül ayı başına kadar uzun süreli bir izne ayrılacağı, ancak Genel Yayın Yönetmenliği'ni bırakmayacağı; geçiş sürecinde ise 1990'lı yıllarda da mutfağı "yazı işleri müdürü" olarak yöneten Aydın Engin'in görev alacağı öğrenildi. Anlaşmazlığı gidermeye çalışan Engin'in, iki taraftan da yapılan davet üzerine çağrıyı kabul ettiği bildiriliyor.

7.07.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz