Cumhurbaşkanı Erdoğan Şamil Tayyar'ı Ciddiye Almadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şamil Tayyar'ı Ciddiye Almadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şamil Tayyar'ı Ciddiye Almadı.

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, gazeteciliğini konuşturarak her konuda açıklama yapıyor. Adı Twitter Kuşu'na çıkan Şamil Tayyar, son günlerde Gaziantep Üniversitesi Rektörlük seçimi üzerine Prof.Dr. Ali Gür ile eşi Gazeteci-Yazar Mehtap Yılmaz'a Twitter üzerinden yüklenmiş, özellikle de Mehtap Yılmaz'dan karşılığını fazlasıyla görmüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şamil Tayyar'ı rektörlük konusunda ciddiye almadı.Erdoğan, Tayyar'ın  "Cemaatçi"dediği Prof. Dr. Ali Gür'ü Gaziantep Üniversitesi rektörlüğüne getirildi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan karara göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğüne, Yükseköğretim Kurulu’nun önerdiği adaylar arasından Prof Dr. Ali Gür atandı.

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ise 17 Temmuz tarihinde sosyal medya hesabından attığı mesajlarda, “Vakit Gazetesinin kripto paralelci yazarı Mehtap Yılmaz ve rektör adayı eşi Ali Gür'e dikkat. YÖK'ü uyarıyorum. Paralel yapının Diyarbakır'da imamlığını yapan Ali Gür, sahte FETÖ karşıtlığıyla Gaziantep'te rektör olmaya çalışıyor. Ey YÖK sakın ha.” paylaşım yapmıştı.

 

İşte o rektör ataması ve Şamil Tayyar’ın mesajları:

Gaziantep Üniversitesi'nde ( GAÜN)  rektörlük yarışında oylama da  adaylardan Ali Gür 126, Cahit bağcı 112, Mehmet Koruk 103, Tevfik Gülsoy 94, Metin Bayram 75, İbrahim Güzelbey 50, Mehmet Tarakçıoğlu 44, Recep Yumrutaş 40, Mustafa Namıduru 8, ve Orhan Özgöztaşı ise 6 oy almıştı.

2.08.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (3)

Yorum Yaz
BASBUG RUMUZLU KİŞİ YAPTIGIN HER YORUMUN YALAN VE İFTİRA ÜZERİNE OLDUGU GERÇEK BU KONUDA YASAL İŞLEM BAŞLITIYORUZ BİLGİSAYAR ARKASINA SAKLANIP İFTİRA ATMANIN CEZASINI HUKUK ÖNÜNDE VERECEKSİN.
BASBUG RUMUZLU KİŞİYE YANIT 4 Ağu 2016 13:17:21
Sn. Karaduman, sadece Tayyar değil, bütün milletvekilleri ve belediye başkanları , il ve ilçe teşkilatları Ali Gür'ün karşısına dikildi ve rektör olmaması için gayret içine girdi.( Milletvekili Erdoğan hariç) ama Sn. Erdoğan , bu tutuma öyle bir rest çekti ve topuna birden öyle bir ders verdi ki, anlatmak mümkün değil!!! Cumhurbaşkanı Şamil Tayyar gibi 3, sınıf siyasetçilere; benim işime ve imtiyazıma karışanın alnını karışlarım. Herkes haddini bilecek ' diyerek, muhteşem bir ders vermiştir...Tayyar Gür'e karşı çıkmasaydı belki Cumhurbaşkanı atamayacaktı zaman O'nuda tanıttı artık Tayyar ne derse tersi olur. Yazdığı iki kitap, üç kitapçıkla ülkeyi bu hale getiren Baransu ile Tayyar'ın ne ve kim olduğunu sen biliyorsunda Başkan bilmiyor mu? Gaziantep'te Başkan iki kişiyi dinler ve sözüne , özüne güvenir1- ökkeş Eruslu2- Nihat Durur 3- işte o üçüncüyü yazarsam kim olduğum ortaya çıkar... Başkan erdoğan, geçte olsa Gaziantep'in siyah-beyaz fotoğrafını öyle bir öğrendi ki; Gaziantepi çok güzel günler bekliyor. Artık bu şehirde içtiği çayın bile ücretini ödeyecek, adam gibi adam (rektör Ali Gür gibi) idarecilere kavuşacak. Firet Koçakrecep birsinözen, Cezmi Kartay gibi mesela...
MATKAP4 Ağu 2016 02:42:52
AMA ŞU BİR GERÇEK CAHİT BAGCI BU ÜNİVERSİTEYE 50 KİŞ PARARLECİ ALDIRDI İSİM ÖRNEK SARPER VETERİNER KARDEŞİ ERHAN ANTEP DE PARALELİN SAG KOLU ŞABANLA BİRLİKTEYDİ YAN ŞUKİ ÜNİVERSİTEDE 240 OYUN YARISINDAN FAZLASI PARALEL AMA BAZI MAKAMDAKİ KİŞİ KORUYOR İŞ ALİ GÜRE KALDI ODA KORURSA CAHİT BAGCININ REKTÖR KARDEŞİ GİBİ OLUR TIP FAK KADAYICI METİN KILIÇ ÇOCUK NÖROLOJİDEKİ PROF SAHTE PROF
başbug3 Ağu 2016 08:50:03