Çin Takvimi mi Rus Takvimi mi?

Çin Takvimi mi Rus Takvimi mi?

Çin Takvimi mi Rus Takvimi mi?

Çin ile Rus takvimleri genel olarak anne ve baba adaylarının hangi cinsiyette bebeklerinin olacağını göstermektedir. Bu açıdan Çin takviminin de Rus takviminin de çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak anne adayları genel olarak hangi takvimin daha doğru olduğunu merak etmektedirler. Hangi takvimi kullanmak gerektiği ile ilgili akıllarında soru oluşmaktadır. Sizlere bu iki takvimden hangisini kullanmanın daha doğru olacağını açıklamadan önce bu iki takviminde özelliklerini tek tek sıralamanın daha doğru olacağını düşünmekteyim. Şunu da unutmadan söylemekte fayda olacağını düşünüyorum her iki takvim de batıl inanç olarak sistemdeki yerini almaktadırlar. Bilimsel gerçeklikle aralarında bir ilişki yoktur. Her iki takvimde yoğun bir şekilde kullanılsa çin takvimi ve rus takvimi de hala daha araştırmacılar bilimsellikle aralarında bir ilişkiye rastlayamamışlardır.

Çin Takvimi Nedir?

Öncelikle sizlere Çin takvimi ve Çin takviminin özelliklerinden bahsedelim. Çin takvimi uzun yıllardır kullanılan bir cinsiyet takvimidir. Anne adayları bu takvime bakarak doğacak olan çocuklarının hangi cinsiyete sahip olacaklarını öğrenmektedirler. Özellikle de sabırsız ve bir an önce cinsiyeti öğrenmek isteyen anne adayları için gerçekten çok önemli bir araç olarak görülmektedir.

Ülkemizde son zamanlarda yaygınlaşsa bile Çin takvimi Çin’de yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Hatta anne baba adayları yaşlarını bu takvime göre ayarlayıp hangi cinsiyetten bebek istiyorlarsa bu takvime göre belirlemektedirler. Çin takvimi bu anlamda çok büyük bir etkiye sahiptir. Diğer bir yandan Çin takviminde eğer bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek istiyorsanız öncelikle kaç yaşında olduğunuzu belirlemeniz gerekiyor. Eğer doğum tarihiniz Mart ayından sonra ise normal yaşınıza artı bir eklemeniz gerekecektir. Bununla birlikte Ocak ve Şubat aylarında doğmuşsanız var olan Çin takvimine bakmanız gerekecektir. Doğmuş olduğunuz sene ki takvim başlangıcı sizin doğum tarihinizden sonra ise yaşınıza artı iki önce ise artı bir eklemeniz yeterli olacaktır.

Daha sonra hangi ayda hamile kaldığınıza bakmanız gerekecektir. Hangi ayda hamile kalmışsanız o ay size hangi cinsiyetten bir bebeğe sahip olacağınızı gösterecek ve böylelikle cinsiyetini 16.haftadan önce de bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.

Rus Takvimi Nedir?

Rus takvimi de aynı Çin takvimi gibi bebeğin cinsiyetinin öğrenmesi konusunda yardımcı olan bir takvimdir. Bebeğin hangi cinsiyete sahip olacağını bir şekilde öğrenmenize olanak sağlayan bu yöntemle birlikte 16.haftayı beklemeden hemen bebeğinizin cinsiyetini öğrenebileceksiniz.

Eğer ilk defa bebeğiniz olacaksa ve sabırsız bir şekilde cinsiyetinin ne olduğunu çok merak ediyorsanız Rus takvimi tamamen sizlere yardımcı olacak bir takvimdir. Rus takviminin Çin takviminden bazı özellikleriyle farkları bulunmaktadır. Eğer Rus takvimi ile birlikte bir cinsiyet hesaplama yapmak istiyorsanız öncelikle anne ve baba adaylarının doğum tarihi bu açıdan çok büyük bir öneme sahip olacaktır. Diğer yandan da annenin son adet gördüğü tarihi de baz alınarak hangi cinsiyette bir bebeğe sahip olunacağı tahmin edilmektedir. Bilgi hesaplama noktasında tarihlerin tam ve eksiksiz bir şekilde girilmesi çok önemlidir. Aksi takdirde yanlış hesaplamalar olacak ve bundan dolayı da sonuç da yanlış çıkacaktır.

Her iki yöntem de yıllardır yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden en çok dikkat çekici ise Çin takvimi olmaktadır. Yıllardır kullanılan bu iki yönteminde batıl inançlar arasına girdiği ve kesinlik göstermediği mutlaka bilinmesi gereken bir gerçek olmalıdır. Anne baba adayları sadece 16.haftadan itibaren gerçek cinsiyeti öğrenebilmektedirler. Ama bunların yanı sıra anne ve baba adaylarının da yaşları baz alındığından Rus takvimi daha dikkat çekici ve daha gerçekçi gelebilir.

23.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz