Cahit Nakıpoğlu'na Tahliye, Oğullarına Tutuklama

Cahit Nakıpoğlu'na Tahliye, Oğullarına Tutuklama

Bazı şirketlere el konuldu, bazıları için ise iade kararı verildi.

Gaziantep’te Naksan davasında mahkeme heyeti kararını verdi. Cahit Nakıboğlu tahliye edilirken, Emre Nakıboğlu ise tutuklandı. mahkeme holding bünyesinde bir çok şirkete el konulması kararı verdi. Bazı şirketler için ise, sahiplerine iade karar verdi

Bugün Gaziantep’te yargılanan Nakıboğlu Ailesi'nden   Cahit Nakıboğlu için  tahliye kararı çıkarken, oğulları Emre ve Taner Nakıboğlu için ise tutuklama kararı çıktı.

İŞTE O KARAR

Naksan davasında mahkeme heyeti kararını verdi. Cahit Nakıboğlu tahliye edilirken, Emre Nakıboğlu tutuklandı. Tutuklu sanıklardan Taner Nakıboğlu, Cihan Dağcı ve Murat Zar'ın da tutukluluk halinin devamına karar verildi. 

EMRE NAKIBOĞLU TUTUKLANDI

Tutuksuz yargılanan Cahit Nakıboğlu'nun oğlu Emre Nakıboğlu'na ise tutuklama kararı verildi. Emre Nakıboğlu'na 11 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

CAHİT NAKIBOĞLU: SAĞLIK SORUNLARIM VAR

Cahit Nakıboğlu da savunmasında, sağlık sorunlarının olduğunu iddia edip, tahliyesini ve beraatını istedi. Mahkeme heyeti, Naksan Holding'in eski yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu'na 8 yıl 9 ay hapis cezası verip, sağlık sorunlarını göz önünde bulundurarak tahliyesine, oğlu Taner Nakıboğlu'na ise 15 yıl hapis cezası verip tutukluluk halinin devamına karar verdi. Mahkeme diğr sanıklar Cihan Dağcı ve Murat Zar'a ise 8 yıl 9 ay, Emre Özkaya’ya 6 yıl 3 ay, Arif Çiftçi’ye 3 yıl 9 ay, Mesut Çeven’e 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Tutuksuz sanıklardan Cahit Nakıboğlu'nun oğlu Emre Nakıboğlu’nun ise 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak tutuklanmasına, Ferhan Nakıboğlu'nun da 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Mahkeme heyeti davadaki diğer tutuksuz sanıkların ise beraatine karar verdi.

BAZI ŞİRKETLERE EL KONULDU

Kayyum atanan Naksan holding konusunda da mahkeme karar verdi. Mahkeme, bazı şirketlere el koyarken, bazı şirketleri ise iade etti.

Sanıklar, mahkemede kayyum konulan şirketlerin iadesi yönünde talepte bulundu. 

Mahkeme, el konulan Naksan holdinge bağlı şirketler için de kararını açıkladı.

 Mahkeme holding bünyesinde bir çok şirkete el konulması kararı verdi. Bazı şirketler için ise, sahiplerine iade karar verdi. Mahkeme hüküm verilen sanıkların şirketler üzerindeki hakları oranınca el koyma kararı verirken, kalanların iade edilmesini karara bağladı.

8.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz