Bülent Arınç : Demirtaş ve Kavala Tahliye Olmalı

Bülent Arınç : Demirtaş ve Kavala Tahliye Olmalı

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi (YİK) Bülent Arınç, Habertürk TV’de tartışma yaratacak açıklamalar yaptı.

Tutuklu HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve tutuklu iş insanı Osman Kavala için “Tahliye edilmeleri lazım” açıklamasını yaptı.

Arınç’ın, “Ben, Cumhurbaşkanı ve adalet bakanı adaletten yanayız. biz adil yargılama istiyoruz. Ancak hakimler yanlış yapıyor. Uyarıyorum, yakın gelecekte onlar zarar görür” demesi ise dikkat çekti.

Arınç, “Sizce ifade özgürlüğü var mı” sorusuna da “Bugün ifade özgürlüğü sakattır, hastalıklıdır, sorunludur” diyerek yanıt verdi.

Canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bülent Arınç, mahkemelerde tutuksuz yargılamanın esas alınması gerektiğini vurguladı.

Demirtaş’ın “Devran” ismindeki kitabını da okuduğunu anlatan Arınç, “Herkes okumalı” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Arınç'ın bu sözlerinin ardından MHP kanadında tartışmalar alevlenince Cumhurbaşkanlığından gece yarısı açıklama geldi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Cumhur İttifakı vurgusu yaparak, Ne adalet arayışımızdan vazgeçeriz ne de iddialarımızdan. Gün, büyük ve güçlü Türkiye için çalışma günüdür. Cumhurun gücü aydınlık yarınlarımızın teminatıdır. Suni tartışma ve gündemlerle vakit kaybedecek lüksümüz yoktur. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde durmak yok, yola devam...” ifadelerini kullandı.

20.11.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz