Bu Vali Yardımcısı hemen görevden alınmalı ( TIKLA İZLE )

Bu Vali Yardımcısı hemen görevden alınmalı ( TIKLA İZLE )

Köylülerle adeta dalga geçiyor

Aydın'ın Efeler ilçesi Kızılcaköy'de  yapılması planlanan jeotermal enerji santraline karşı çıkan bir grup mahallelinin santralin yapılacağı arazinin etrafının çitle çevrilmesine yönelik tepkisi, vali yardımcılarıyla yapılan görüşmenin ardından sona ermişti.

Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat ile köylüler arasındaki o görüşmenin görüntüleri ortaya çıktı.

Birkaç gün önce Aydın Vali Yardımcıları Mustafa Hulusi Arat ve Yücel Gemici, Kızılcaköy Mahallesi sınırları içerisinde santralin kurulacağı alanın firma tarafından çitle çevrilmesine karşı 3 gündür eylem yapan mahalleliyi ziyaret etmiş.

Saatler süren görüşmelerin ardından eylem sona erdirilmişti.

Aydın Kızılcaköy'de tarım arazilerine jeotermal enerji santrali yapılmasına karşı çıkan köylülere biber gazı sıkılmasının ardından Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat köylülerle görüştü.

Videoda Arat'ın biber gazından şikayet eden köylü kadınlara mandalina yiyerek, “Bir şey olmaz ya, biber gazından ne olacak” dediği görülüyor.

Konuşmanın devamında ise kadınların jandarmanın tavrından şikayet ederek, şiddet uygulanması ve biber gazı kullanılması talimatını kendisinin verip vermediğini sorması üzerine Arat “Farz et ki ben yaptırdım. Özür diliyorum”diyor.

Bir diğer videoda ise Vali Yardımcısı Arat, köylülere karşı elini kolunu sallayarak konuşması tepki çekiyor.

TIKLA İZLE

8.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz