Bu da ' Salçalı ' Esrar

Bu da ' Salçalı ' Esrar

Bu da ' Salçalı ' Esrar

Gaziantep'te, narkotik köpeklerinin koku alamayıp bulmaması için salçaların altına zula edilen, piyasa değeri yaklaşık 3 Milyon lira değerinde  300 kiloğram esrar ele geçirildi.

Gaziantep Valiliği'nden konu ile ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

"İl Emniyet Müdürlüğümüz Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti Yapan şahıslara yönelik yürütülen çalışmalar sonucunda;

 

1 Haziran 2016 günü saat: 23.30 sıralarında doğu illerinden temin edilerek yüklü miktardaki uyuşturucu maddesini 34... plakalı kamyonla ilimize getirerek piyasaya süreceği değerlendirilen (Ü.Y.) isimli şahsın aracında yapılan aramada; aracın arka kısmının taban bölümüne yaklaşık olarak 15 cm eklenti yapılarak zula yaptırdığı, zula kısmının içerisine Narkotik detektör köpeklerinin koku almalarını engellemek için salça ve hayvan dışkıları sürdükleri, piyasa değeri yaklaşık 3 milyon TL olan (54) paket içerisinde (200) kilogram toz esrar ve (100) kilogram kubar esrar maddesi ele geçirilmiştir.

 

Olayla ilgili gözaltına alınan (Ü.Y.) isimli şahıs "Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak" suçundan hakkında yapılan adli işlemler adli makamlara sevk edilmiştir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 03.06.2016

3.06.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz