Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden Erdoğan'a yanıt: Diplomasız diktatör

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden Erdoğan'a yanıt: Diplomasız diktatör

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerli ve milli olmamakla eleştirdiği Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden yanıt geldi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dünkü “Boğaziçi Üniversitesi bu milletin değerlerine yaslanamadığı için hedeflerine tam manasıyla ulaşamamıştır” açıklamasına Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden tepki geldi

Cumhuriyet.com.tr de yer alan habere göre; Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) üyesi Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin “Türkiye siz değilsiniz” başlığıyla yaptığı açıklama şöyle:

‘DİPLOMASIZ DİKTATÖR’

Dün (07.01.2017) Boğaziçi Üniversitesinde diplomasız cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir etkinlik gerçekleşti. Etkinlikte üniversitemizin yerli ve milli olmayışından, “batılı” özgürlük anlayışından dolayı başarısız olduğuna değinen diplomasız diktatör, bir de biz Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine görev çağrısında bulundu.

Bizim de bir çift lafımız olacak elbet.”

“Okul kapalıyken geldiğinizden ayırt edememiş olacaksınız; göreve çağırdığınız Boğaziçililer, yani bizler, Cumhuriyet’in çocuklarıyız. 90 kuşağıyız, Gezi Direnişi’ni omuzlayanlarız.

Sizin halk düşmanı tarih yazımınızda bir Orta Doğu ülkesi olarak resmettiğiniz Türkiye hikayelerine pabuç bırakır mıyız sandınız?”

“Gerek Saray, gerekse Saray’ın medya soytarıları tarafından yıllardır maruz kaldığımız “millilik” tartışmasının, üniversitemizi köksüzleştirmek ve marjinalleştirmekten başka bir amaç gütmediğinin farkındayız.

Asıl Türkiye’nin, Cumhuriyet devrimini yaratmış bir batı ülkesi, Boğaziçi Üniversitesi tarihinin ise Cumhuriyet ve eşit yurttaşlık mücadelesinin kendisi olduğunu çok iyi biliyoruz.”

“Elbette kampüslerimize ancak bizler yokken, sessiz sedasız ve korkakça girmenizi çok iyi anlıyoruz. Çünkü biz yine biliyoruz ki, üniversitemiz, tarihinde olduğu gibi bugün ve gelecekte de Cumhuriyet’in kazanımlarının, eşit yurttaşlık mücadelesinin, laiklik ve bilimin öncüsü olmaya devam edecek.”

“Biz Boğaziçililer,

Ükemizi de, üniversitemizi de karanlığınıza teslim etmeyeceğimizi bildiriyoruz!

'MİLLETİN DEĞERLERİ' YURTDIŞINDAKİ BANKA HESAPLARINDA

Bugünse Türkiye ciddi bir ekonomik ve siyasi bunalımın içerisinde. Erdoğan ve devlete çöreklenen yağmacı çete, güzel ülkemizin başına açtığı belaların hepsini eski müttefiklerinin üstüne yıkıp, sorumluluktan kurtulma niyetinde. 

Türkiye’de emekçilerin geçim derdi katlanarak artarken, borçluluk ve yoksulluk girdabı büyürken, kendi servetlerinin astronomik rakamlara nasıl ulaştığını çok iyi biliyorlar. Man Adası’ndaki, yurtdışındaki kabarık banka hesapları, özelleştirmelerden aldıkları komisyonlar, yandaşlarının cebine doldurdukları paralar, kirli oyunları görünür olmasın istiyorlar. Gerçekleştirdikleri talanın, işledikleri suçların hesabı bir gün sorulacak diye korku içerisindeler. Korkularını aşmanın yolunu, başkalarını korkutmakta, öcüler yaratmakta, güç gösterisi yapmakta, üstü kapalı tehditler savurmakta görüyorlar.

Erdoğan’ın bütün açıklamaları özünde yukarıda açıkladığımız durumla ilgilidir. Boğaziçi Üniversitesini beğenmiyor oluşunun altındaysa üniversitenin ya da üniversite çerçevesinde gerçekleştirilen herhangi bir etkinliğin kapısından içeri adım dahi attırılmaması gereken bir ideoloji yatmaktadır.

 

8.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz