Bıçak Parası İstedi. Gaziantep'te Prof.Dr.'a 60 Yıl Hapis İstemi

Bıçak Parası İstedi. Gaziantep'te Prof.Dr.'a 60 Yıl Hapis İstemi

Bıçak Parası İstedi. Gaziantep'te Prof.Dr.'a 60 Yıl Hapis İstemi

Gaziantep'te ameliyet için " bıçak parası" istediği ileri sürülen Prof.Dr. hakkında hazırlanan iddianemede 60 yıl hapis cezası istenildi.

Gaziantep Üniversite'si ( GAÜN )  Hastanesi'nde ameliyat edeceği hastaların yakınlarından para istediği gerekçesi ile Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturmada Prof. Dr. Ö. B. hakkında 60 yıla kadar, ona yardım eden sekreteri N.Ö.K. hakkında ise 25 yıla kadar ceza istemiyle hazırlanan iddianame, mahkemece kabul edildi.

 Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ö. B. ile ona yardım ettiği iddia edilen özel muayenesindeki sekreteri N.Ö.K. hakkında üniversite hastanesinde ameliyat edeceği hastaların yakınlarından 'bıçak parası' adı altında para istediği gerekçesi ile iddianame hazırlandı.


NE KADAR PARA İSTEDİ

Gaziantep 5'inci Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen ve hasta yakınlarının ifadelerine yer verilen iddianamede Ö.B.'nin hastaları yönlendirdiği özel muayenehanesinde, üniversitede yapacağı ameliyatlar için hasta yakınlarından 15 bin ile 20 bin lira arasında para aldığı yer aldı.


PARA YOKSA AMELİYATTA YOK


İddianamede ayrıca hasta yakınlarının para vermemesi halinde ameliyat tarihinin ileri bir güne atılacağı ve hastalığın daha da kötüleşeceği endişesiyle istenen parayı ödedikleri ifade edilerek, "Sanığın ağır jinekolojik ölümcül hastalarla ilgili özel muayenehanesine yönlendirdiği hastaların durumunun çok ağır olduğunu, vakit kaybetmeksizin ameliyat edilmeleri gerektiğini, 20 bin lira verdikleri takdirde sıra beklemeden ameliyat olabileceklerini, para vermedikleri takdirde ameliyata girmeyeceğini söylediği anlaşılmıştır. Hasta yakınlarının da ameliyatın vaktinde ya da gereği gibi yapılmayacağı endişesiyle kendilerini mecbur hissederek borç para bulup, ameliyat parasını ödemek zorunda kaldıkları, bu parayı da sanığın bazen kendisinin bazen de sekreterinin aldığı belirlenmiştir. Bu hastaların hastanede özel bir ekip tarafından karşılandığı, yatışlarının yapıldığı, işlemlerinin hızlandırıldığı ve sanığın sıra bekletmeden ameliyat yaptığı belirlenmiştir" denildi.

İddianamede, Ö. B.'nin 60 yıla, kendisine yardım ettiği öne sürülen sekreteri N.Ö.K.'nın ise 25 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

 

 

 

5.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (3)

Yorum Yaz
bunu bütün doktorlar yapıyor
aslı9 Şub 2019 20:55:41
Ilahi adalet, biz cok cektik bu doktordan men dakka dukka eden bulur .
Can9 Şub 2019 08:12:23
bu adam neden hedef oldu bu işi yapan çok ögrteim üyesi var daha öncede oldu neden bu adam yan dal avantadan alan ingilzice bilmeyen onlara ögretim üyesi var yani şu deveye sormuşlar bounun niye egri diye nerem dogru demiş siyaset kokuyor heryer ALLAH yardımcımız olsun çıkarcı vede koyun bir millet olduk
bozkurt6 Şub 2019 08:28:08