Berkin Elvan'ın bugün görülecek davası öncesinde kritik gelişmeler!

Berkin Elvan'ın bugün görülecek davası öncesinde kritik gelişmeler!

Berkin Elvan'ın bugün görülecek davası öncesinde kritik gelişmeler!

Halkın Hukuk Bürosu tarafından aktarılan bilgiye göre Berkin Elvan'ın bugün yine görülecek olan davası öncesi kritik gelişmeler yaşandı.

 
Dosyaya gelen yeni Jandarma Kriminal Laboratuarının Sanık Fatih Dalgalı'nın Berkin'e attığı gaz fişeğinin sekmeden doğrudan isabet ettiğini tespit etmiştir. Raporda tespit edilen bir başka gerçek şudur ki, Berkin'i vuran polis ile yanındaki ikinci polis Berkin'in vurulmasından sonra iki kez daha toplamda 4 defa gaz atmaya devam etmişlerdir.
 
Bilndiği gibi, halen cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, bundan önceki seçim mitingi için geldiği Gaziantep'te Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan'ı kitlelere yuhalatmıştı.
 
www.yorumcahaber.com'da yer alan haber şöyle:
 
"Yerde sekip sekmediği" talebiyle ilgili olarak, 2015/114 numaralı uzmanlık raporumuzda vurulma anı olarak tespit edilen fişeklerin yerde sekmediği, yere düşen şahısla eşzamanlı fişeklerin hareket ettiği tespit edilmiştir.
 
Yukarıda belirtilmiş olan gaz silahlarının kullanılmasından sonra Gaziler Sokağı girişine her iki zet polisinin de ikişer kere olmak üzere toplam dört kere zet silahını ateşlediği  ve sonrasında TOMA'ya doğru geldikleri görülmektedir. Gaz silahı kullanımından kaynaklı olarak oluşan yoğun gaz bulutundan dolayı söz konusu yerde tespit edilebilecek herhangi bir husus görülememektedir.
9.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz