Başkan Fadıloğlu, kadınların eserlerini inceledi

Başkan Fadıloğlu, kadınların eserlerini inceledi

Başkan Fadıloğlu, kadınların eserlerini inceledi

Gaziantep merkez Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, M. Bedri İncetahtacı Aile Merkezinde açılan mefruşat ve el beceri kursundaki kursiyerlerle bir araya geldi. Kadınların yaptığı birbirinden güzel eserleri inceleyen Başkan Fadıloğlu, kursiyerleri tebrik etti.

 

Sosyal tesislerde verilen eğitimleri yerinde görmek için M. Bedri İncetahtacı Aile Merkezine ziyarette bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Fadıloğlu, el beceri kurslarında eğitim gören kursiyerlerle bir araya geldi. Kadınların yapmış olduğu rölyef, Antep işi, tel kırma, iğne oyası, mutfak takımı gibi ürünlerini inceleyen Başkan Rıdvan Fadıloğlu, kursiyerleri kutladı. Yapılan çalışmalar hakkında da bilgi alan Başkan Fadıloğlu, kursiyerlerle bir süre sohbet etti.

 

EKİP ARKADAŞLARIMIZLA BİRLİKTE MİLLETİMİZİN EMRİNDEYİZ

Ziyareti sonrası açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu,

 

"Bugün aile merkezlerimizi ziyaret ettik. Aile merkezlerimizde; temel jimnastik, el beceri kursları, mefruşat, rölyef ve benzeri kurslarla kadınlara yönelik eğitimler veriyoruz. Aile merkezlerinde özellikle annelere bu şekilde eğitim verilirken, diğer taraftan da çocuklarımıza anasınıflarımızda eğitimler veriyoruz. Tüm sosyal tesislerimizde bu etkinlikleri devam ettiriyoruz. Tabi okul öncesi eğitim tüm aile merkezlerimizde yoktur. 35 noktada var ama diğer noktalarda da değişik branşlarda sportif faaliyetler, sanatsal faaliyetler devam ediyor. İmkan dahilinde özellikle hanım kardeşlerimize ulaşmaya gayret gösteriyoruz. Şehitkamil Belediyesi olarak tüm sosyal tesislerimizde bu etkinlikleri bölgeden bölgeye farklılık göstererek devam ettirmeye de kararlıyız. Ben, bu konuda bizden desteğini esirgemeyen özellikle Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yürekten teşekkür ediyorum. Tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte milletimizin emrindeyiz" ifadelerini kullandı.

2.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz