Bakınız Hasan Celal Güzel Ne dedi?

Bakınız Hasan Celal Güzel Ne dedi?

Bakınız Hasan Celal Güzel Ne dedi?

Seçim kampanyasında seçmenleri öpmesiyle tanınan ve Gaziantep'in yakından tanıdığı eski Devlet Bakanı Hasan Celal Güzel, İran’ın Tesnim Haber Ajansı’na verdiği röportajda “İslam dünyası bir halife seçecek olsa Türkiye’yi seçer” iddiasında bulundu.

“TÜRK MİLLETİ 7’DEN 70’E…”

Gaziantep'ten  Milletvekili seçildikten sonra Devlet ve Milli Eğitim Bakanlıkları koltuğuna oturan Güzel, Tesnim’in “Cumhurbaşkanı Erdoğan sık sık biz bir istiklal mücadelesi veriyoruz diyor. Var olma mücadelesi. Türkiye kurtuluş savaşında yedi düvele karşı en zor şartlarda bu mücadeleyi verdi. Bu dönemde bu ifade sizce ne anlam ifade ediyor. Türkiye kimlere karşı var olma mücadelesi veriyor?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Bu şu anlama geliyor biz 1916 da Sevr antlaşması, sonra Mondros Mütarekesi sonra Lozan'a giden yolda belli bir devlet olarak tanınma safhamız oldu. 1916-1923 yılları arasındaki yedi senelik önemli dönemdir. Bu dönem siyasi müzakerelerle geçen bir dönem değildir. Türk milleti yediden yetmişe Mustafa Kemalpaşa liderliğindeki istiklal harbi verdi. Şimdi nasıl oluyor da yüz seneye yakın bir süreden sonra bundan bahsediliyor? Bu sadece bir siyasinin kendisini savunması için kullandığı politik bir laf mıdır yoksa gerçekten böyle bir tehlike var mıdır? Buna ciddi şekilde bakmak lazım.”

“BİR ARAYA GELİP HALİFE SEÇSELER…”

“Türkiye son on beş senede çok değişti. Daha önce NATO'nun kölesi gibi davranırken. AB'nin, Batının bir bendesi, kölesi gibi davranırken artık bağımsız bir politika izlemeye başladı” ifadelerini kullanan Güzel sözlerini şöyle sürdürdü:

17.01.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Pasta hamuru kıvamında hasan usta durup durup gene yumurtladı ya, ben de öldü de haberi mi atladık diye merakımdan içim içimi yiyordu..
Bi saçmalamaktan uzak dursan17 Oca 2017 22:24:05