Bak sen şu caniye: Ağladığında akrep sokar gibi hissettiği için 5 aylık bebeği öldürmüş

Bak sen şu caniye: Ağladığında akrep sokar gibi hissettiği için 5 aylık bebeği öldürmüş

Bak sen şu caniye: Ağladığında akrep sokar gibi hissettiği için 5 aylık bebeği öldürmüş

Gaziantep'te cesedi buzla valize konularak parka bırakılan Suriyeli 5 aylık Teymhim'i işkence yapıp başını duvara çarparak öldüren Ziyad El Abdullah'ın (24) daha önce de bebeği duvara vurduğu ve tokatladığı görüntülerin ortaya çıkmasıyla gözaltına alınıp savcılık tarafından serbest bırakıldığı ortaya çıktı. Emniyetteki ifadesinde 1 yıldır birlikte olduğu İhlas El Baho'nun (26) kızı Teymhim'i, ağladığında akrep sokar gibi hissedip sesine tahammül edemediği için dövdüğünü itiraf etti. Emniyette işlemleri tamamlanan 3 kişi adliyeye sevk edildi.

Kemal Köker Caddesi'ndeki 100'üncü Yıl Parkı'nda geçen Cumartesi akşam saatlerinde şüpheli bir valiz gören vatandaşlar, polise haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, valiz içerisinde buz ile birlikte battaniyeye sarılı kız bebek cesediyle karşılaştı. Gaziantep Adli Tıp Kurumu'na götürülen ve yapılan otopsisinde 5 aylık olduğu, kafatasında çatlak, vücudunda ise işkence izleri ve morluklar saptanan bebeğin ölümüyle ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği bünyesinde özel ekip oluşturuldu. Kentte son 5- 6 ayda doğan bebeklerden alınan topuk kanlarıyla eşleştirmesi için numune alınan bebeğin ölümüyle ilgili oluşturulan özel ekip, çok sayıda güvenlik kamera kaydı ve MOBESE görüntüleri incelemeye alındı.
17 SAATLİK KAMERA KAYDI İZLENDİ
Özel ekip, bebeğin cesedinin bulunduğu andan itibaren 17 saat boyunca güvenlik kamera kayıtlarını izledi. 100'üncü Yıl Parkı'ndaki bebeği valizle bırakan kişinin yer aldığı güvenlik kamera görüntüleri ile Binevler Mahallesi'nde geçen 7 Aralık akşamı çekilen ve kucağındaki çocuğu döverken güvenlik kamerasına yansıyan kişi ile aynı kişi olduğu belirledi. Yapılan araştırmada, bu kişinin Suriye uyruklu Ziyad El Abdullah olduğunu belirlendi. Özel ekip, Binevler Mahallesi'nde belirledikleri El Abdullah'ın evine, dün öğleden sonra operasyon düzenledi. Operasyonda Ziyad El Abdullah ile birlikte yaşadığı belirtilen bebeğin öz annesi İhlas El Baho ve bu çifte yardım ettiği öne sürülen 19 yaşındaki Cerrah El Abdullah gözaltına aldı.
SAVCILIK SERBEST BIRAKMIŞ
Ziyad El Abdullah'ın, defalarca tokatladığı bebeğin başını duvara vurduğu görülen 7 Aralık akşamı kaydedilen güvenlik kamerası görüntülerinden 2 gün sonra 9 Aralık'ta gözaltına alınarak Düztepe Polis Merkezi'ne götürüldüğü ortaya çıktı. Bebeğe darp raporu da alınan olaydan sonra Ziyad El Abdullah'ın savcılık tarafından serbest bırakıldığını belirledi.
İŞKENCE YAPMIŞ
Özel ekip tarafından derinleştirilen soruşturmada İhlas El Baho'nun, daha önce evli olduğu Muhammet Hacar ve kayınvalidesi Mefrun El Hacar ile birlikte 4 yıl önce Suriye'nin Halep kentinden Gaziantep'in Nizip İlçesi'ne geldiklerini belirledi. Emniyette ifadesi alınan İhlas El Baho, Ziyad El Abdullah'a aşık olduğunu ve hamile iken kocasıyla da yaşadığı sorunlar nedeniyle kaçtığını anlattı. İhlas El Baho, 1 yıldır dini nikahla birlikte yaşadığı Ziyad El Abdullah'ın, bebeği ve kendisini sürekli dövdüğünü ve kızının vücuduna maşayla tuttuğu ateş közü basarak sürekli işkence yaptığını anlattığı belirtildi. İhlas El Baho, şunları kaydetti:
"Kocamla anlaşamıyordum. Hamileydim ve tanıştığım Ziyad benimle ilgiliydi. Bana ve doğacak çocuğuma sahip çıkacağını söyledi. Ben de kocamla anlaşamıyordum, aşık oldum ve ikna olup kaçtım. Sonra bana ve kızıma sürekli şiddet uyguluyordu. Daha önce de başını duvara vurdu. Maşayla kızımın vücudunu yaktı."
'AĞLADIĞINDA AKREP SOKMUŞ GİBİ HİSSEDİYORDUM'
Kız bebeği işkence edip öldüren Ziyad El Abdullah ise, ilk ifadesinde cinayeti reddettiği aksine İhlas El Baho ve bebeğine sahip çıkıp sevgisini verdiğini söylediği öğrenildi. Daha sonra cinayeti itiraf eden Ziyad El Abdullah, bebeğin ağlama sesinden rahatsız olduğunu anlattı ve akrep sokar gibi hissettiğini söyledi. İlk ifadesinde "Ben onlara sevgimi verdim. Bebeği sevdim, onu uyutuyordum. Bebek koltuktan düştü. Annesine kızın nefes almadığını söyledim ama oralı olmadı" diyen El Abdullah, sonraki ifadesinde ise şunları söyledi:
"Çok kötü ağlıyordu. Sesi rahatsızlık vericiydi. Ağladığında akrep sokmuş gibi hissediyordum. Bebek nefes alamadı ve öldü. Sonra ben arkadaşım Cerrah'ı çağırdım. Cerrah ile yanına buzla valize koyduk. Cerrah bana valizi belediyeye bırakmak için yardımda bulundu. Sonra biz İhlas ile belediyeye gitmedik. Valizi parka bıraktık."
Emniyetteki işlemlerinin ardından 3 şüpheli, güvenlik önlemleri eşliğinde Şehitkamil Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra 'Kasten öldürme, ağır işkence ve yalan beyanda bulunma' suçlarından adliyeye sevk edildi.
BEBEĞİN CESEDİ BABASINA VERİLECEK
Adli Tıp Kurumu'ndaki yapılan otopsisinde 15 Aralık'ta öldüğü saptanan bebeğin cesedi morga konuldu. Bebeğin cesedinin, Nizip İlçesi'nde ulaşılan öz babası Muhammet Hacar'a verileceği belirtildi.

18.12.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz