Baba Sarısülük oğlunun yanına defnedildi

Baba Sarısülük oğlunun yanına defnedildi

Köyün girişi TOMA ve çevik kuvvet polisleri tarafından kapatıldı

Gezi eylemlerinde hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün babası Muzaffer Sarısülük, Çorum’un Sungurlu ilçesine bağlı Beylice köyünde son yolculuğuna uğurlandı. 
 
Ankara'da düzenlenen Gezi eylemleri sırasında polis tarafından öldürülen Ethem Sarısülük'ün babası yitiren Muzaffer Sarısülük Cuma günü kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmişti. Sarısülük, Çorum’un Sungurlu ilçesine bağlı Beylice köyünde toprağa verildi. 
 
Baba Sarısülük'ün cenazesi, oğlunun mezarının yanına defnedildi. Eşi Sayfi Sarısülük, oğlu Sarısülük’ün mezarının başında “Baba ile oğul yeniden buluştu” diyerek ağıt yaktı.
 
Beylice köyünün girişi, TOMA ve çevik kuvvet polisleri tarafından kapatılırken, cenazeye katılanların ise GBT araması yapıldı. Defin işlemi sırasında drone ile görüntü alınması dikkat çekti. Cenazeye katılanlar yapılan uygulamaya tepki gösterdi. “30 yıldır doğada tek başına yaşayan bir insanın cenazesinden bu kadar mı korkuyorlar” diyerek güvenlik güçlerine tepki gösterenler GBT aramasının, Drone uçurtulmasının her cenazede yapılıp yapılmadığını sordular.
 
Güvenlik güçleri ise sulh ceza hâkimliğinin kararı doğrultusunda hareket ettiklerini söyledi.Halkın nöbet eylemi sürüyor.
 
Karadeniz Teknik Üniversitesi Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olan ve uzun yıllar edebiyat öğretmenliği yapan Muzaffer Sarısülük, daha sonra görevinden istifa ederek köyünde yaşamaya başlamıştı.
23.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz