Ayşe Nine'den sevindirici haber: Ben ölmedim. Kabul etmediler. Mezarlıktan geldim

Ayşe Nine'den sevindirici haber: Ben ölmedim. Kabul etmediler. Mezarlıktan geldim

"Oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı?” sözleriyle tüm ülkeyi ağlatan Ayşe Nine'nin ölüm haberi yalan çıktı

Kömür ocağında mahsur kalan oğlu Tezcan Gökçe için söylediği, "Oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı?” sözleriyle tüm ülkeyi ağlatan Ayşe Nine'nin  hayatını kaybettiği yönünde çıkan haberler herkesi üzmüştü. Ancak, yeni bir gelişme oldu ve Ayşe Nine " Ben ölmedim. Mezarlıktan geliyorum" dedi.

Ermenek ilçesinde suyla dolan kömür ocağında mahsur kalan 18 işçiden Tezcan Gökçe'nin annesi olan Ayşe Nine, " Oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı? Geceleri  uyuyamıyorum. 'Ocağa gitme artık' diye kaç defa söylememe rağmen beni dinlemedi"  demiş ve  geceleri kendileri için sabah olmadığını vurgulamıştı.

Çok sayıda gazete ve internet sitesinde Ayşe Nine'nin öldüğü yolundaki haber hızla yayıldı ve milyonlarca kişiyi üzdü.

Bu gelişmenin ardından Ayşe Nine'nin ölmediği ortaya çıktı. DHA'ya konuşan Ayşe Nine, " Karaman'ın Ermenek ilçesinde 2014 yılı Ekim ayında 18 işçinin öldüğü maden faciasında oğlunu yitiren ve "Benim oğlum suda yüzme bilmez ki" sözleriyle herkesi ağlatan 77 yaşındaki Ayşe Gökçe'nin öldüğü yönünde haberler çıktı. Haberlere üzüldüğünü belirten Ayşe Gökçe, esprili bir şekilde ''Ben ölmedim. Mezarlıktan döndüm geldim. Kabul etmediler. Yaşıyorum ben. Haydi uğurlar olsun herkese'' dedi.

Ayşe Nine'nin eşi Recep Gökçe'nin ise maden faciasında çekilen ayakkabısı gündeme oturmuştu.

 

 

 

8.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz