Aynı Bölgeye Yeniden Liposuction Yaptırılır Mı?

Aynı Bölgeye Yeniden Liposuction Yaptırılır Mı?

Aynı Bölgeye Yeniden Liposuction Yaptırılır Mı?

Liposuction, günümüzde sıklıkla tercih edilen bir operasyon olarak karşımıza çıkmaktadır. Hastanın fazla kilolu olması, bu operasyona duyduğu isteği daha çok arttırmaktadır.

Bunun yanı sıra hastanın hareketsiz kalması, fazla kalori tüketmesi sonucu bu yönteme başvurma oranı daha çok artmaktadır. Özellikle günümüzde dengesiz beslenmenin baş gösterdiği görülmektedir. Bunun sonucunda insanlar fazla kilolarının nasıl bir yöntem uygulayarak vermesi gerektiğini araştırmaktadır. Bayanlarda doğum sonrası oluşan, fazla kilolar liposuction yöntemine kapı aralamaktadır. Bu operasyona başvurmadan önce spor ya da diyet yöntemine başvuran hastalar olumsuz bir sonuç elde ettiğinde ya da bu yöntemlere ayıracak vakti olmaması durumundabu operasyona ihtiyaç duymaktadır.  Bu yöntemi uygulamaya karar veren hastalar süreç hakkında araştırmalar yapmaktadırlar.

Bu operasyonun alanında uzman doktorlar tarafından yapılması gerekir. Bu konuda yanlış yönlendirme sonucu hasta operasyon sonrası hüsrana uğrayabilmektedir. Gerekli uzman doktorun ve bilinen bir merkezde bu operasyonun yapılması kişinin sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Saç ekimi nde yaşanılan sorunlar gibi bu alanda da süreci iyice araştırarak tedaviye başlanmalıdır. Bir de bu operasyonu yaptıktan sonra hastanın beklemediği durumlar meydana gelebilmektedir. Operasyon yapılan bölgede sarkmalar meydana gelebilmekte, yada tedavi yapılan bölgenin az görülmesi sebebiyle, tekrardan bu işleme başvurulabilmektedir.Burada dikkat edilmesi gereken, daha önce işlemi yaptırdığımız uzmanın görüşü alınarak, işlem yapılacak bölgenin müsait olup olmadığı öğrenilmelidir. Hastanın acele etmesiyle yanlış müdahaleler meydana gelebilmektedir.

Burun estetiğinde de karşımıza çıkan bu durumun dikkate alınması gerekir. Operasyon yapılan bölgenin tekrarı, uzman doktor tarafından karar verilecektir. Uzmanlar bu konuda hastanın görüşüne göre operasyon yapılacak bölgenin birden fazla seanslara bölünerek, istediği gibi olabilmesi için tavsiyeler vermektedirler. Tek seans yerine birkaç seans uygulanarak bu işlem gerçekleştirilebilir. Gerekli şartların yerine getirilmesi durumunda hasta sağlıklı ve kontrollü bir şekilde bu süreci atlatabilmektedir.

Bu yazı www.fbm.com.tr sponsorluğunda yazılmıştır

30.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz