Ayıp be  Gaziantep. Bu sorunu çözemiyorsan ağlama o zaman.

Ayıp be Gaziantep. Bu sorunu çözemiyorsan ağlama o zaman.

Ayıp be Gaziantep. Bu sorunu çözemiyorsan ağlama o zaman.

Yıllardır aynı sorunla boğuşup duruyor Gaziantep. Özellikle kış aylarında uçak seferlerindeki aksamalar insanları çileden çıkartan boyutlara ulaştı.

16 yıldır AKP Hükümetine  " tam destek" veren Gaziantep'in kanayan bu yarasına kimse bir türlü parmak basmak bilmiyor.

Kent genelinde yaşanan sis nedeniyle Gaziantep Havalimanına düzenlenen uçak seferlerinde yaşanan iptaller vatandaşları isyan ettirdi. Gaziantep Havalimanında yaşanan aksaklıklara ilişkin Ekspres'e açıklamalarda bulunan Turizm Acentesi sahibi Erhan Şahin, yaşanan sorunun yıllardan bu yana çözülemediğini söyledi.

Bilindiği gibi Gaziantep’te son günlerde etkili olan sis nedeniyle kente gelen uçak seferlerinde aksamalar meydana geldi. Son 4 günde Gaziantep Havalimanında yaşanan aksaklıklara ilişkin gazetemize açıklamalarda bulunan Turizm Acentesi sahibi Erhan Şahin, “Gaziantep gibi bir sanayi ve ticaret kentinde uçak seferlerinin aksaması ne yazık ki kent ekonomisine zarar veriyor. Buradaki en büyük problem Gaziantep Havalimanına bulunan ILS cihazı takılmıştı, cihaza rağmen uçak seferlerinin neden iptal edildiğini anlamış değiliz. İşi için şehir dışına ya da yurt dışına gitmesi gereken bir iş adamının uçak seferinin aksaması, işlerinin de aksamasına neden olacaktır. Devlet Hava Meydanları sorunun çözümü için görüşülmesi gerekiyor. 2020’li yıllara yaklaşırken, sis, yağmur gibi nedenlerle uçak seferlerinin iptal edilmesini anlayamıyoruz. Avrupa’da karlı havalarda dahi uçaklar seferlerine devam ederken, Türkiye’nin 6.büyük kentinde seferlerin iptal edilmesi büyük bir handikap oluyor.  İptal edilen seferler ve rötarlar nedeniyle insanları sıkıntı yaşıyorlar. Yolcuların sefer iptalleri nedeniyle Adana’ya taşınması da ayrı bir sorun oluyor. Ne yazık ki Gaziantep Havalimanı bu noktada sınıfta kalmıştır.”

“KIŞ BASTIRDIĞI ZAMAN NE OLACAK?”

Gaziantepli siyasetçilerin havalimanı konusunda harekete geçmesi gerektiğini savunan Şahin, “Gaziantepli siyasetçilerin bu noktada harekete geçmeleri gerekiyor. Ticaret ve sanayi kenti olan Gaziantep’te yıllardan bu yana sorun yaşanıyor. ILS cihazı ile sorunun ortadan kalkacağı ifade edildi ancak halen aynı sorunla karşı karşıyayız. Bir haftadan bu yana ciddi şekilde uçak seferleri aksıyor ve iptaller oluyor. Daha kışın başındayız, kış bastırdığı zaman ne olacak?” diye sordu.

E.YILDIRIM

29.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz