Arınç hedefte mi

Arınç hedefte mi

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, "Bunlara destek olan kişiler, bugün çıkmış 'Biz ahmakmışız, biz bilmem neymişiz' diyor. Böyle bir şeyi ben kabul etmiyorum" dedi...

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Bülent Arınç'ın "Silahlı terör örgütünün Fethullahçı olduğunu o gece öğrendim, bana ahmak diyebilirsiniz" sözlerinin ardından,"Bunlara destek olan kişiler, bugün çıkmış 'Biz ahmakmışız, biz bilmem neymişiz' diyor. Böyle bir şeyi ben kabul etmiyorum. İsme girmiyorum. Ne demek istediğimi anladınız. Hiç kimse kusura bakmasın. Herkes bugüne kadar bu ülkeye ihanet eden kişilerin içerisinde yer alan, bunlara destek olan, bunların suiistimallerine göz yuman, karşılarında bize saldıran herkes hesap verecek" dedi.

 

İSİM VERMEDEN O KİŞİYE SERT SÖZLER

Açıklamasında eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın darbeden sonra Twitter üzerinden yaptığı açıklamadaki sözlerini de hedef alan Başsavcı Şimşek, isim vermeden tepki gösterdi. Manisa'da başörtülülere kelepçe vurulması olayının ardından görevden alınan Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren'i de bu uğurda kaybettiklerini dile getiren Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz işini son derece güzel yapan bir emniyet müdürünü bu uğurda kaybettik. Ne yapmıştı ki adam. Ama düşünün, o tarihte bile alanda çok güçlüydüler. Bunlara destek olan kişiler bugün çıkmış 'Biz ahmakmışız, biz bilmem neymişiz. Böyle bir şeyi ben kabul etmiyorum. İsme girmiyorum. Ne demek istediğimi anladınız. Hiç kimse kusura bakmasın. Herkes, bugüne kadar bu ülkeye ihanet eden kişilerin içerisinde yer alan, bunlara destek olan, bunların suiistimallerine göz yuman, karşılarında bize saldıran herkes hesap verecek. Bunun hiç şakası yok. Bu kadar sıkıntıdan sonra, şartlar bu hale gelince kenara çekileyim, ben seyredeyim. Öyle bir şey yok. Bunlarla işbirliği yapan herkes hesap verecek. Ama bunlarla irtibatı olan gariban memurlar, askeri ücretle evini geçindirenler, bunlardan kopsunlar artık."

PARA TRANSFERİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA YÜRÜYOR

Başsavcı Şimşek, Bank Asya'ya el konulmasının ardından para döngüsünün diğer bankalar üzerinden sağlandığı bilgisine ulaştıklarını belirterek, "O dosyalarda gizlilik kararı var. Davasını en kısa zamanda açacağız. Bu tür idari ve mali yapılandırmalara ilişkin dosyaları kısa sürede tamamlayamıyoruz. Ekonomik güce büyük değer veriyorlar. Sahada inançlı insanların üzerinden din sömürüsü yapıyorlar. Vatandaş boyutunda yürüttüğümüz soruşturmalarda gerçekten dini inancı olan, suiistimal edilen insanlar var. Bunlara çok üzülüyorum. Bunlar kolundaki bileziğini veren kadınlardır. Bu paralar, verilen amaç dışında harcanıyor. Bank Asya'da himmet adı altına toplanıyor, yurtdışına transfer ediliyordu. Bu saatten sonra bu insanların kimseyi kandırma şansları yok. Buradan çağrı yapıyorum. Artık insanlar kendilerine gelsin. Bunlarla irtibatı olanlar irtibatını kessin. Vatanının, milletinin yanında yer alsın. Herkes kendine gelsin" diye konuştu. 

'KİMLİKSİZ DIŞARI ÇIKMAYIN'

Olağanüstü hal ilan edilmesinin ardından birçok kişinin paniğe kapılarak kendisini aradığını anlatan Şimşek, olağanüstü hal ile ilgili bilgi verdi. Vatandaşlara çağrı yapan Şimşek,"Yanınıza kimliğini almadan dışarı çıkmayın. Bu büyük sıkıntılara neden olabilir" dedi.

Bilindiği gibi Bülent Arınç'a ilk tepkiler AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'dan gelmişti.

23.07.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
Bunlar tarikatlara gobekleriyle bagli..abi leri amca lari baba larina bakmak gerek..b.arinc tan a.gul e..dengir firatlardan deniz baykal lara..bu ulkede hersey a dan z ye bozuktur.. dogrular sahte dir..dunun faşist yasar okuyani simdi solcu dogu perincekle kolkola..solcu ahmet mehmet altani feto ile kolkola..celal dogan dun deniz lerleyken sonra demirelle sevismelerde simdi ise pkk cizgisinde..ridvan ve arda simdi futboldan cok c.baskanim diyor hep agizlari.. en buyuk tayyip ci ikiside...yarin bizi kandirmis tayyip biz esas şun cuyuz diycekler..bu ulkede hersey a dan z ye bozuk..gercek solcular evlerine koylerine kasabalarina ve ucralara cekildi..cunku karsilarinda dusman yok...dost dusman..dusman dost kiligina burunmus...
Garaudy 23 Tem 2016 11:01:55
Zamanında çok yazdık, çizdik ve söyledik. "Derviş dervişin ardına sırayla geçermiş' diye.. eh! Şehitler ölmez, vatan bölünmez bu memlekette dervişler tükenmez.. bakalım yarın öbür kim sıra kimlere gelecek?
Bahattin Gülyuva23 Tem 2016 09:01:16