Alevilere Katliam Çağrısı Yapan Akademisyen GAÜN Mezunu Çıktı

Alevilere Katliam Çağrısı Yapan Akademisyen GAÜN Mezunu Çıktı

Alevilere Katliam Çağrısı Yapan Akademisyen GAÜN Mezunu Çıktı

Gaziantep Üniversitesi ( GAÜN) mezunu Abdülkadir Şen isimli akademisyenin sosyal medyadan yazdığı tehditlere tepki yağıyor.

Suriye Ordusu’nun Halep’teki zaferi sonrasında, Abdülkadir Şen isimli akademisyenin sosyal medyadan yazdığı tehditlere tepki yağıyor.  Abdülkadir Şen, Twitter’dan yazdığı mesajlarda Halep’in cihatçılardan temizlenmesine tepki olarak Türkiye’deki Alevilerin hedef alarak, katliam çağrısı yaptı.

EL KAİDE’DEN GÖZALTINA ALINDI

15 Ekim 2013’te Kilis’te bir kamyonda yapılan aramada, “Yardım malzemeleri ve bandrolsüz Arapça kitaplar” bulundu. İddiaya göre bu kamyon El Kaideci İbrahim Şen’in kardeşi Abdülkadir Şen tarafından İstanbul’dan yollandı. Abdülkadir Şen’in kardeşi İbrahim Şen’in Türkiye ile Suriye’deki El Kaideciler arasında aracılık ettiği de öne sürülmüştü.

EL KAİDE İLE İLİŞKİSİ OLDUĞU İDDİA EDİLEN ABDÜLKADİR ŞEN TÜRKİYE’DE AKADEMİSYEN

Kendi kişisel web sayfasında paylaştığı bilgiye göre, Muş Alparslan Üniversitesi’ne bağlı olarak araştırma görevlisi pozisyonunda olan Abdülkadir Şen, şu anda Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü’nde Ortadoğu Sosyolojisi ve Antropolojisi alanında doktora ve İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir bölümünde yüksek lisans yapmakta.

El Kaide soruşturmasında gözaltına alınan ve hakkında çok ciddi iddialar bulunan Abdülkadir Şen, devlet kanalı TRT Türk’te dahi konuk oldu.

Odatv.com

13.12.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Bu yaratığın Gaün mezunu olduğunu haber yapmanız gerçekten müthiş bir başarı tebrik ediyorum sizi. toplum olarak merak ettiğimiz bir konu idi. işte habercilik budur.
burak2714 Ara 2016 15:09:51