Akşener: Hadi yüreğiniz yetiyorsa İYİ Parti'yi seçime sokmayın

Akşener: Hadi yüreğiniz yetiyorsa İYİ Parti'yi seçime sokmayın

Akşener: Hadi yüreğiniz yetiyorsa İYİ Parti'yi seçime sokmayın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İzmir İl Başkanlığı binasının açılışında yaptığı konuşmada, seçime giremeyecekleri yönündeki iddiaları hatırlatarak, "Şimdi deniliyor ki bunları seçime sokmazlar. El mi yaman bey mi yaman. Buradan haykırıyorum. Hadi yüreğiniz yetiyorsa İYİ Parti'yi seçime sokmayın" dedi.

Partisinin İzmir il binası açılışında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Alman vatandaşı gazeteci Deniz Yücel'in tahliye edilmesine ilişkin olarak “Tak Merkel’le görüştüler, şak diye serbest bıraktılar" dedi.

 
Partisinin İzmir İl Başkanlığı binasının açılışı için İzmir’de bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bina önünde toplananlara hitap etti. Konuşmasında AKP-MHP ittifakını eleştiren Akşener, AKP ve MHP’nin düne kadar birbirlerine ağır söylemlerde bulunduğunu hatırlattı. MHP için “Saray koalisyonunun küçük ortağı” ifadesini kullanan Akşener, Bahçeli’nin “AKP, PKK’dan tehlikelidir hesap sormazsak namerdim” sözlerini hatırlatarak, “İktidar partisi de ‘Bunlar kandan besleniyor’ demişti. Şimdi bir baktık bunlar yan yanalar. Bunlar milli ittifak biz gayri milliyiz öyle mi” diye sordu. 
 
AKP’li milletvekillerine de yüklenen Akşener, “Bugün TBMM fiilen ortadan kalktı. AKP grubunu oluşturan milletvekillerinin iradesi yoktur. Tek bir kişiye bakıyorlar, her bir konuda en küçük şeye karar veren bir kişi ile yollarına devam ediyor. Bunun adı diktatörlüktür. Bunlar diktatörlükle insanları korkuturlar. Ama bir gün biri çıkıp ‘sizden korkmuyoruz’ dediğinde işleri biter. Cesaret bulaşıcıdır" diye konuştu. 
 
‘BİR SABAH UYANDIK HAREKAT BAŞLAMIŞ’
 
AKP’nin dış politikasını da eleştiren Akşener, "ABD'ye terörist dedin, ama Türkiye devleti ABD ile dost mudur, düşman mıdır bilelim. Söylem çok eylem yok. Eğer düşmansak İncirlik'i kapatın. ABD Dışişleri Bakanı 'PKK ile YPG'yi dövüştürelim' demiş. Eğer o anlaşmada Fırat'ın doğusundaki o kuşak bir devlete dönüşecekse biz sizin ensenizde oluruz. Bugün Afrin'deyiz. Elbette bu zorunluluktu. Eğer bunu tartışabilseydik bugün Afrin'de olur muyduk? Bu soruyu cevaplamalılar. Hendekler kazıldı. Bombalar yığıldı bir sabah uyandık harekât başlamış, 726 şehit verdik” ifadelerini kullandı. 
 
DENİZ YÜCEL ÇIKIŞI
 
Türkiye’de bir yıldır tutuklu olan Die Welt Gazetesi Muhabiri Deniz Yücel'in serbest bırakılmasına da değinen Akşener, “Tak Merkel’le görüştüler, şak diye serbest bıraktılar. Biz manda devleti miyiz? Bu adam için PKK'lı demiyorlar mıydı? PKK’lıysa bu adamı neden serbest bıraktınız? Eğer bu adam PKK’lı değilse neden bir sene içerde yatırdınız” diye sordu. 
 
17.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz