Akşener: 2. turda Erdoğan'ı dinlenmek üzere istirahate göndereceğim

Akşener: 2. turda Erdoğan'ı dinlenmek üzere istirahate göndereceğim

Akşener: 2. turda Erdoğan'ı dinlenmek üzere istirahate göndereceğim

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, FOX Tv'de Fatih Portakal ve İsmail Küçükkaya sunduğu Liderler Programı'nda açıklamalarda bulundu.Akşener , elindeki kınadan ve mitinglerdeki baş örtüsünden ve bunların ne anlama geldiğini de açıkladığı proğramda , " 2. turda Erdoğan'ı dinlenmek üzere istirahate göndereceğim." dedi.

Akşener'in açıklamalarından satır başları:

♦ "İğne ucuyla oy topluyoruz. Erdoğan dolaylı olarak cevap veriyor aslında. Erdoğan çok yorgun ve çok konuşuyor. Kınayı adanmışlık olarak kullanıyoruz. O yüzden ben de yaptırıyorum. 2015'teki cumhurbaşkanlığı seçiminde açılım gümbürteye gitti. Hendek harekatı adı altında farklı bir mücadele oldu. Önleyici tedbirlerdir esas olan. Seçime kurban edildiği zaman dış politika ve terör o zaman sıkıntı olur."

♦ "Cumhuriyete şükran duyuyorum. Cumhuriyeti kuran iradeye saygı duyuyorum. Çok büyük müteşekkirim. İkinci turda Erdoğan'ı evde dinlenmek üzere istirahate göndereceğim. Saha bunu gösteriyor. Saha çok önemlidir."

♦ "Kadınlara son 10 yılda artan tecavüz, şiddet, cinsel istismar gibi konularda iyi hal indirimini kaldırmayı vaadediyorum."

♦ "Kadın şiddete maruz kaldığı zaman sığınma evlerine gider. Biz bunu tersine çevireceğiz. Şiddet uygulayan erkeklere terapi evleri açacağız. Caydırıcı olacağız. "

♦ "Meclis'e getirilen tasarı iğrençti. Siz 12 yaşında bir kız çocuğunu 15 yaşında bir kız çocuğunu zorla veya başka şekilde ikna ederek evlendirebilir misiniz?"

♦ "Kadınların istihdamına öncelik vereceğiz. İstihdamda yüzde 50 hedefi koyduğumuz zaman belli yerlerde iyimser ayrımcılık yapacağız.

6.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz