AKP'nin yapamadığını İsrail, Türkiye'nin yapamadığını Venezuela yaptı

AKP'nin yapamadığını İsrail, Türkiye'nin yapamadığını Venezuela yaptı

İŞTE SOSYALİST OLMAK BÖYLE BİR ŞEY

AKP'nin yapamadığını İsrail, Türkiye'nin yapamadığını Venezuela yaptı. İsrail, Türkiye'ye tarım ürünleri ithalatını yasakladı.Venezuela'nın Sosyalist Devlet Başkanı
Nicolas Maduro ise İsrail mallarının ülkeye girişini yasaklayarak İsrail Büyükelçisini sınırdışı etti.

İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel, Türkiye'den tarım ürünleri ithalatını dondurduğunu açıkladı

İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel, Türkiye'den tarım ürünleri ithalatını dondurduğunu açıkladı. Kararını Twitter'dan duyuran Ariel, "İki yüzlü bir şekilde İsrail'e ahlak dersi vermeye çalışan bir ülkeye destek olmayacağız" dedi.

Ariel Tweetinde, “Tarım Bakanı olarak, bugün Türkiye'den tarım ürünlerinin ithalatını dondurma talimatı verdim. İki yüzlü bir şekilde İsrail'e ahlak dersi vermeye çalışan bir ülkeye destek olmayacağız. İsrail güvenlik güçleri ve IDF askerleri İsrail vatandaşlarını savunurken Erdoğan tüm dünyaya öğüt veriyor ve HAMAS gibi terör örgütlerini finanse ediyor” ifadelerini paylaştı.

Dün Gazze'de yaşanan katliamın ardından İsrail'in Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmış ve büyükelçiden bir süre ülkesine dönmesi istenmişti. Akşam saatlerinde de İsrail, Türkiye'nin İsrail'deki başkonsolosunun 'belirsiz süreliğine ülkeden ayrılmasının' istendiğini duyurdu.

16.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz