AKP'li Başkan El sıkışmak istediği esnafın 'eliniz kanlıdır' sözüyle karşılaştı

AKP'li Başkan El sıkışmak istediği esnafın 'eliniz kanlıdır' sözüyle karşılaştı

“Gazi faşizme mezar olacak”, “Katil AKP mahalleden defol” sloganları attı. Belediye Başkanı ve yanındakiler maruz kaldıkları tepkilerden dolayı Gazi Karakolu’na gitmek zorunda kaldı.

AKP’li Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, gittiği Gazi Mahallesi’nde el sıkışmak istediği bir esnafın “Eliniz kanlıdır, sıkmıyorum. Seçim için buraya geldiniz. Cumhurbaşkanı saatlerce televizyon konuşuyor ama benim başkanım cezaevinde” tepkisiyle karşılaştı. 
 
İstanbul’da Sultangazi Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Cahit Altunay, ziyaret etmek üzere gittiği Gazi Mahallesi esnafının tepkisi ile karşılaştı. Mahalle esnafı, AKP'li Belediye Başkanı Altunay’ı dükkânlarını kapatarak protesto etti. 
 
Protesto amaçlı dükkanlarını kapatan esnaflar ile buna rağmen yanlarına giden Altunay arasında ilginç diyaloglar da yaşandı.
 
'ELİNİZ KANLI SIKMIYORUM'
 
Belediye Başkanı Altunay, yanına giderek elini sıkmak istediği bir esnafın, “Eliniz kanlıdır. Elinizi o yüzden sıkmıyorum” tepkisi ile karşılaştı. Bu tepki karşısında şaşıran Altunay’a diğer esnaflar da “Gazi mahallesinde hiçbir çalışma yapılmıyor. AKP sadece seçimlerde mahalleye geliyor. Yoların hali ortada. Işıklandırmalar hiç yok. Siz iki dönemdir belediye başkanısınız. Neden şimdiye kadar bir çalışma yapmadınız?” diye sordu
 
'BENİM BAŞKANIM CEZAEVİNDE'
 
Bunun üzerine Altunay, “Çalışmalar yapılıyor. Buralarda da çalışmalar yapılacak” demekle yetindi.
 
Ancak esnaflardan “Bir yerde yaşamak için orada bulunan insanların haklarına saygı duyulması lazım. Seçim için buraya geldiniz. Cumhurbaşkanı saatlerce televizyonda konuşuyor ama benim başkanım (Selehattin Demirtaş) cezaevinde. Adam bir dışarı çıksın. Biz insanlık istiyoruz” yanıtını alınca hemen uzaklaştı.
 
BELEDİYE BAŞKANI KARAKOLA SIĞINDI
 
Belediye Başkanı ve yanındakiler maruz kaldıkları tepkilerden dolayı Gazi Karakolu’na gitmek zorunda kaldı. 
 
HDP bayraklarıyla kısa mesafe yürüyen esnaf ve mahalleli sık sık “Gazi faşizme mezar olacak”, “Katil AKP mahalleden defol” sloganları attı.
 
Mahalle sakinleri, o anlarda turlayan AKP seçim aracına dönük tepkilerini de, “Bunca yıldır buraya gelmeyen partinin aracı ne diye şimdi geliyor. Bizi bilerek provoke etmek istiyorlar” sözleriyle gösterdi (. M.A)
11.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz