AKP Gaziantep Milletvekili Kalp Krizinden Vefat Etti

AKP Gaziantep Milletvekili Kalp Krizinden Vefat Etti

AKP Gaziantep Milletvekili Kalp Krizinden Vefat Etti

26. dönem AKPGaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı Ankara Güven Hastanesi'nde hayatını kaybetti.
Evli ve üç çocuk babası Abdülkadir Yüksel Mecliste çalışma odasında geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı Ankara Güven Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.
GEÇEN YIL TRAFİK KAZASINDA ÖLÜMDEN DÖNMÜŞTÜ
Geçtiğimiz yıl içersinde Gaziantep'te Şanlıurfa'ya giden Mustafa Kurt idaresindeki otomobil, Gaziantep-Şanlıurfa otoyolunun 35. kilometresindeki Kocatepe mevkisinde aniden önüne çıkan Mustafa Kemal Çolak idaresindeki kamyonetle çarpıştı. Kazada, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki taziye ziyaretine giden milletvekili Abdülkadir Yüksel de yaralanmıştı. Yüksel, hurdaya dönen araçtan hafif yaralı olarak şans eseri kurtulmuştu.

Demokrat parti ve Adalet Partisinde siyasete başlayan Abdülkadir Şanlıurfa Birecik ilçesinde 10 yıl Belediye Başkanlığı yapmıştı.


İŞTE YÜKSEL'İN BİYOĞRAFİSİ


1962 yılında Şanlıurfa ili Birecik ilçesi doğumludur. Babası Müslüm YÜKSEL,Suruç ilçesi eşrafından İstiklal madalyalı Galip Beyzade Müslüm Bey'in oğludur. Müslüm YÜKSEL Demokrat Parti ve sonrasında Adalet Partisi'nde siyaset yapmış,önce bir dönem Şanlıurfa ili Suruç ilçesi belediye başkanlığı,daha sonra bir dönem Birecik ilçesi belediye başkanlığı yapmıştır. İlk,orta ve lise öğrenimini Birecik'te tamamlamıştır. Ankara Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur.1994 yerel seçimlerinde Doğru Yol Partisi (DYP)den aday olan Abdülkadir YÜKSEL %52'lik bir oy oranı ile belediye başkanı seçilmiştir. 5 yıl bu görevi başarıyla ve şerefli bir şekilde sürdürdükten sonra 5 yıl başkanlığa ara vermiştir. 1999-2004 yılları arasındaDoğru Yol Partisi (DYP) Birecik İlçe Başkanlığı yapmıştır. 2004 yerel seçimlerinde halktan gelen yoğun talep üzerine yeniden aday olan Abdülkadir YÜKSEL %45 oy oranında oy alarak İkinci kez belediye başkanlığına seçilmiştir 2004 yerel seçimlerinde almış olduğu %45 oranında ki oy Doğru Yol Partisi(DYP)'ninyerel seçimlerde Türkiye'de ulaştığı en yüksek oy oranıdır.5 yıllık görev süresince vadettiği hizmetlerin tamamından fazlasını gerçekleştirmiştir. Dürüst, ilkeli, halk ile iç içe siyaset yapmış, ayrımcılığa, siyasi çekişmelere müsaade etmeden kardeşlik temelinde eşit, adil belediyecilik anlayışını hâkim kılmıştır.Kendisi için yönetimde en önemli ilkesi fırsat eşitliğidir. Referansı her zaman ilçe ve bölge halkı olmuştur. 12 Eylül 2010 tarihli anayasa referandumunda Evet oyu kullanacağını ilan edip o dönem üyesi olduğu Demokrat Parti (DP)'den istifa etmiş ve AK Parti saflarında siyasi mücadelesini sürdürmeye başlamıştır.Abdülkadir YÜKSEL evli ve 3 çocuk sahibidir.
YÜKSEL İÇİN SİYASET NE DEDİ
Bugün akşam saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Ak Parti Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel için başta Adalet Bakanı Abdulhamit Gül olmak üzere bütün milletvekilleri sosyal medya hesaplarından bir mesaj yayımladılar.
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül attığı tweette "Allah'tan geldik O'na döneceğiz. Güzel insan Abdülkadir abimiz Rahmeti Rahman'a kavuştu. Başımız sağolsun. Mekanı cennet olsun' dedi. Bir diğer Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer ise " Yol Arkadaşımız, kardeşimiz yürekli güzel insan Abdülkadir Yüksel vekilimi kaybettik. Allah rahmet eylesin. Çok üzgünüm. Başımız sağ olsun" dedi.
Milletvekillerinin yanı sıra Belediye Başkanlarıda üzüntülerini dile getirdi. İlk olarak Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu yaptığı paylaşımda "Gaziantep Milletvekilimiz Sn. Abdulkadir Yüksel'in vefatını üzüntüyle duydum. Rabbim cennetiyle mükafatlandırır inşallah Rabbim rahmet eylesin" dedi.
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'nun hemen arkasından Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'de attığı tweet ile üzüntüsünü dile getirdi. Şahin, "Dava arkadaşımız, kardeşim, Gaziantep'in çalışkan milletvekili Abdülkadir Yüksel'i kaybettik. Çok üzgünüm. Gaziantep için çok büyük kayıp" dedi.
Ayrıntılar gelecek...

25.09.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz