Adana'da Valilik önünde patlama.Ölü ve Yaralılar Var

Adana'da Valilik önünde patlama.Ölü ve Yaralılar Var

Adana'da Valilik önünde patlama.Ölü ve Yaralılar Var

Gaziantep'in komşu kenti Adana güne patlamayla uyandı.Adana Valiliği'nin otoparkında bu sabah bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekipleri sevk edildi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Valilik otoparkı önündeki patlamaya ilişkin,"Patlamada 2 vatandaşımız öldü, 16 kişi yaralandı" dedi.

DHA'nın haberine göre, Adana Valiliği’ne bu sabah teröristler bomba yükü araçla saldırı düzenledi.  Merkez Seyhan İlçesi’ndeki Döşeme Mahallesi Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı’nda bulunan Adana Valiliği’nin önündeki açık otoparktaki patlama saat 08.05’te meydana geldi. İlk belirlemelere göre teröristler önceden getirdiği bomba yüklü aracı tam mesai saatinin başladığı sırada infilak ettirdi.

Kentin büyük bölümünden duyulan patlamayla birlikte otoparktaki araçlar yanmaya başlarken o sırada araçlarını park eden ve oradan geçenler yaralandı. Valilik binası başta olmak üzere çevredeki çok sayıda binanın camları kırıldı.

İlk belirmemelere göre 1’i ağır 5 kişi ambulanslarla hastanelere sevk edilirken, polis bölgeyi güvenlik çemberine aldı.

 

 

ÖMER ÇELİK: YARALILARIMIZ VAR

AB Bakanı Ömer Çelik Twitter'dan yaptığı açıklamada Vali ile konuştuğunu ve yaralıların olduğu bilgisini aldığını yazdı.

 

Odatv.com

 

24.11.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz